Stypendia św. Mikołaja - regulamin na nowy rok szkolny
2023/08/23 Aktualności
Program Stypendia św. Mikołaja prowadzimy od 2010 roku. Stypendia św. Mikołaja otrzymało już ponad 3430 potrzebujących pomocy finansowej, wybitnie zdolnych i zaangażowanych dzieci.

Także w nadchodzącym roku szkolnym chcemy wspierać dzieci poprzez stypendia. Stypendia św. Mikołaja trafią do dzieci od 5 klasy szkoły podstawowej, aż do matury. Do dzieci wybitnie zdolnych, które mają już pierwsze osiągniecia z zakresu: nauki, sportu, lub sztuki. Do dzieci, które angażują się społecznie, dzielą się swoim czasem lub talentem angażując się w wolontariat, w działania w szkolnym samorządzie, parafii, harcerstwie czy społeczności lokalnej. Stypendia pozwolą im rozwijać skrzydła przez cały rok szkolny i zainwestować w rozwój pasji i talentów. >> ZOBACZ REGULAMIN

JUSTYNA_SO_6347.jpg

Nabór wniosków odbędzie się online w terminie 1 - 29 września 2023 na naszym portalu stypendialnym 

Do programu Stypendia św. Mikołaja i wspólnego pomagania dzieciom zapraszamy każdą polską szkołę. Szkoły otrzymują od nas gotowy system stypendialny, dedykowane stypendialne subkonto bankowe, pełen pakiet dokumentów i materiałów, dopłaty do stypendiów dla swoich uczniów, oraz pełne zaplecze formalne i administracyjne. 

Każda nowa szkoła w programie otrzymuje także na start kwotę 3000 zł na pierwsze stypendium dla swojego ucznia. 

Szkoły włączone są natomiast w prowadzenie zbiórki na stypendia dla swoich uczniów, a także w wybór stypendystów z uczniów, którzy złożą wnioski o stypendium. W ten sposób umacnia się lokalnie kultura solidarności i wzajemnej pomocy, a stypendia stają się ważnym elementem życia szkoły. 

Dla szkół, które współpracują z Fundacją Świętego Mikołaja jak co roku szykujemy szereg przedsięwzięć wspierających nauczycieli oraz potrzebujących uczniów:

>> AKCJA „STYPENDIUM NA DOBRY POCZĄTEK” - 1 – 19 września 2023

Fundacja Świętego Mikołaja potroi każdą złotówkę zebraną przez szkoły na subkoncie stypendialnym (jeżeli na subkonto wpłynie 500 zł, Fundacja dopłaci na nie 1 000 zł).

>> NIEODPŁATNA GRUPA SUPERWIZJI DLA PEDAGOGÓW SZKOLNYCH 

Kolejny rok będziemy prowadzić online kameralną grupę superwizyjną dla szkolnych pedagogów i psychologów. Grupa jest dla nauczycieli współpracujących z Fiundacją bezpłatna, ale prosimy o zgłoszenia od osób, które chcą skorzystać na poważnie i brać udział w spotkaniach przez cały rok szkolny. Warto! 

>> SPOTKANIE ROZWOJOWE DLA KOORYDNATORÓW STYPENDIALNYCH - 12 - 13 października 2023

Zapraszamy do Warszawy na spotkanie szkoleniowe i wymianę dobrych praktyk nauczycieli zainteresowane stypendiami i własnym rozwojem. W programie spotkanie z inspirującym gościem i zaawansowane szkolenie z wystąpień publicznych. Szkolenie, nocleg i wyżywienie finansuje Fundacja Świętego Mikołaja. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy wyślemy niebawem. Liczba miejsc będzie ograniczona.

>> GALA SOLIDARNYCH SZKÓŁ I WYCIECZKA DO WARSZAWY DLA REPREZENTACJI ZWYCIĘZKICH SZKÓŁ - 5 - 6 grudnia 2023

Szkoły biorące udział w programie Stypendia św. Mikołaja automatycznie biorą udział w rankingu solidarnych szkół. Jak co roku na uroczystej Gali w Pałacu w Wilanowie nagrodzimy 12 najbardziej zaangażowanych szkół w zbiórkę pieniędzy na stypendia dla swoich uczniów. Reprezentacje ze zwycięskich szkół zaproszone zostaną do udziału w dwudniowym projekcie kulturalnym. Szczegóły już niebawem… Więcej o konkursie Solidarna Szkoła 2023

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Anna Grunwald
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.