Dobre praktyki w programach stypendialnych - głos Fundacji Świętego Mikołaja w raporcie "Stypendia Przyszłości III"

Aktualności

Antonina Grządkowska, menedżer programów edukacyjnych i koordynator programu Stypendia Św. Mikołaja Fundacji Świętego Mikołaja wypowiedziała się na temat dobrych praktyk w prowadzeniu programów stypendialnych, a także wyzwań, które stoją przed organizatorami programów stypendialnych. Wypowiedź została ujęta w raporcie wydanym przez Fundację Dobra Sieć.

Jak budować narrację wokół programów stypendialnych, wywoływać pozytywne skojarzenia? Jakie kryteria przyjąć podczas przyznawaniu stypendiów? Jak słuchać młodych ludzi i nawiązać z nimi dialog?

Na te i inne pytania odpowiada najnowsza publikacja “Stypendia Przyszłości III. Praktyczny poradnik o programach stypendialnych”, która jest efektem trzeciego cyklu spotkań i rozmów Fundacji Dobra Sieć z organizatorami programów stypendialnych.  Dzięki otwartości uczestników i prelegentów z całej Polski stworzony został kompleksowy przewodnik, który opisuje różnorodne doświadczenia związane ze stypendiami, przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych społeczną inwestycją w młodzież.

1267a.jpg

Obecnie w  Polsce działa niemal 600 organizacji przyznających stypendia. Polski system stypendialny rozwija się i przyczynia do zmniejszania nierówności finansowych i w dostępie do dobrej edukacji. Ponadto pozwala rozwijać unikalne talenty i daje motywację do dalszego rozwoju. To ogromna sieć, która rocznie wspiera setki tysięcy osób. Te organizacje często mają na sercu finansową pomoc dla zdolnych i ambitnych jednostek, promowanie talentów oraz motywowanie do dalszego kształcenia. W publikacji znajdziecie:

- wypowiedzi organizatorów udanych programów stypendialnych, którym udało się  stworzyć społeczność stypendystów,

- konkretne porady dotyczące modyfikacji programu stypendialnego na podstawie dialogu z jego odbiorcami – stypendyst(k)ami,

- doświadczenia organizatorów z różnymi metodami selekcji kandydatów i kandydatek do programów. Publikacja jest efektem i podsumowaniem trzeciego cyklu spotkań "Stypendia Przyszłości", który zainicjowała Fundacja Dobra Sieć w 2021 roku.

Publikacja jest efektem i podsumowaniem trzeciego cyklu spotkań "Stypendia Przyszłości", który zainicjowała Fundacja Dobra Sieć w 2021 roku.

>>PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO PROGRAMACH STYPENDIALNYCH - ZAPOZNAJ SIĘ!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu