Zbiórka na ślubie Marty i Macieja na rzecz ufundowania stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
2022/08/08 Aktualności
Każda Para Młoda, która przygotowuje się do ślubu, może przy okazji zrobić coś dobrego i zamiast kwiatów od gości wybrać zbiórkę charytatywną na cel dobroczynny. Dziś przedstawiamy historię Marty i Macieja, który postanowili podczas tego ważnego dla siebie dnia pomóc zdolnemu dziecku z niezamożnej rodziny i zorganizowali kwestę na rzecz Stypendiów św. Mikołaja.

18 czerwca odbył się ślub Marty i Macieja, którzy poza bliskimi postanowili zaprosić na to wydarzenie także... Świętego Mikołaja. Poprosili gości o nieprzynoszenie kwiatów, a zamiast tego - o wrzucenie do specjalnej puszki darowizny na rzecz stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny. Co mówią o swojej ślubnej charytatywnej zbiórce?

Planując nasz ślub, od początku podjęliśmy decyzję, żeby zwrócić się do Gości z prośbą, aby zamiast wręczanych tradycyjnie kwiatów, rozważyli wzięcie udziału w zbiórce na wskazany przez nas cel dobroczynny.

Marta-i-Maciej.jpeg

Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację zbiórki na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, a w tym konkretnym wyborze pomogło nam ukochane Radio 357. Za fantastyczny uważamy program Stypendiów św. Mikołaja, który wspiera rozwój talentów i pasji uzdolnionych dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin, dając realne wsparcie. Całym sercem wspieramy także program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży, m.in. z racji zawodowego związania Marty.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym Gościom za okazane serce i wzięcie udziału w zbiórce. Dzięki temu udało się przyznać stypendium edukacyjne dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny. Zachęcamy pary młode do wzięcia udziału w tej cudownej inicjatywie! Kwiaty przeminą, a wsparcie dla podopiecznych Fundacji będzie procentowało przez całe ich życie. - Marta i Maciej

Aby przeprowadzić kwestę na swoim ślubie wystarczy napisać do nas krótkiego maila z podaniem daty ślubu na adres: mikolaj@mikolaj.org.pl, a my w odpowiedzi odeślemy do wypełnienia krótki formularz zgłoszenia kwesty ślubnej, a następnie wyślemy na wskazany w nim adres puszki kwestarskie. Po ślubie Para Młoda przekazuje zebraną kwotę na konto fundacji. Wystarczy kilka chwil, by pomóc dziecku w potrzebie i uczynić dzień ślubu jeszcze bardziej wyjątkowym.

Zapraszamy wszystkich narzeczonych - pomożemy Wam w zorganizowaniu zbiórki na Waszym ślubie. Dziękujemy Marcie i Maciejowi za ten piękny gest i podzielenie się swoją historią.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Anna Grunwald
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.