Wolontariusze II LO w Końskich zorganizowali Pokaz Talentów i zebrali ponad 5700 zł na stypendia
2022/05/09 Aktualności

Wolontariusze już od stycznia przygotowywali miniprojekt charytatywny, którego celem było zebranie pieniędzy na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych społecznie uczniów II LO w Końskich. Rezultaty są imponujące. W sumie podczas całego dnia uczniowie zebrali 5 704,29 zł na stypendia dla swoich rówieśników - zdolnych uczniów liceum. 


Wolontariusze zorganizowali Pokaz Talentów, podczas którego chętni uczniowie występowali przed szkolną publicznością: śpiewali, grali na instrumentach, rapowali, tańczyli, a nawet przygotowali minipokaz pojedynku na miecze. Było głośno, gwarno i radośnie. W czasie Pokazu Talentów odbywał się również kiermasz słodkości, ciast, dekoracji wielkanocnych i odzieży ozdobionej w młodzieżowym stylu przez uczniów.

129.jpg

II Liceum Ogólnokształcące w Końskich jest jedną z 30 szkół biorących udział w projekcie Granie w Pomaganie. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: www.mikolaj.org.pl/granie-w-pomaganie.

Projekt „Granie w Pomaganie – aktywizacja i rozwój szkolnych klubów wolontariatu” jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Wolności – program Nowe FIO.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.