Wolontariusze II LO w Końskich zorganizowali Pokaz Talentów i zebrali ponad 5700 zł na stypendia

Aktualności

6 kwietnia 2022 r. w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich odbyło się niezwykłe wydarzenie. Wolontariusze zorganizowali Pokaz Talentów, któremu towarzyszył kiermasz ciast, ozdób wielkanocnych i innych przedmiotów wykonanych przez uczniów. W sumie uczniowie zebrali 5 704,29 zł na Stypendia św. Mikołaja w swojej szkole.

Wolontariusze już od stycznia przygotowywali miniprojekt charytatywny, którego celem było zebranie pieniędzy na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych społecznie uczniów II LO w Końskich. Rezultaty są imponujące. W sumie podczas całego dnia uczniowie zebrali 5 704,29 zł na stypendia dla swoich rówieśników - zdolnych uczniów liceum. 


Wolontariusze zorganizowali Pokaz Talentów, podczas którego chętni uczniowie występowali przed szkolną publicznością: śpiewali, grali na instrumentach, rapowali, tańczyli, a nawet przygotowali minipokaz pojedynku na miecze. Było głośno, gwarno i radośnie. W czasie Pokazu Talentów odbywał się również kiermasz słodkości, ciast, dekoracji wielkanocnych i odzieży ozdobionej w młodzieżowym stylu przez uczniów.

129.jpg

II Liceum Ogólnokształcące w Końskich jest jedną z 30 szkół biorących udział w projekcie Granie w Pomaganie. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: www.mikolaj.org.pl/granie-w-pomaganie.

Projekt „Granie w Pomaganie – aktywizacja i rozwój szkolnych klubów wolontariatu” jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Wolności – program Nowe FIO.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu