Przedłużamy nabór wniosków stypendialnych do 9 października!

Aktualności

W związku z dużym zainteresowaniem nowych szkół przystępujących do programu przedłużamy nabór wniosków stypendialnych. Do 9 października 2023 roku uczniowie chcący ubiegać się o Stypendium Św. Mikołaja mogą składać wniosek. Komisja stypendialna spotyka się pomiędzy 9 a 12 października.

Stypendia św. Mikołaja trafią do dzieci od 5 klasy szkoły podstawowej aż do matury.  Stypendia pozwolą rozwijać skrzydła i zainwestować w rozwój zainteresowań uczniom zdolnym, którzy mają już pierwsze osiągnięcia z zakresu nauki, sportu bądź sztuki i angażują społecznie na rzecz szkoły, harcerstwa czy społeczności lokalnej. Nabór wniosków odbywa się przez portal stypendialny i w szkołach należących do programu Stypendia Św. Mikołaja.

Drodzy Uczniowie! Już dziś możecie złożyć wniosek o stypendium. Macie na to czas do 9 października. Nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę!

1_maciek4853.jpg

ZŁÓŻ WNIOSEK O STYPENDIUM!

Wejdźcie na stronę stypendia.mikolaj.org.pl w zakładkę "Dla ucznia" i znajdźcie swoją szkołę przez wyszukiwarkę. Na profilu szkoły znajdźcie przycisk "Wypełnij wniosek", kliknijcie w niego i do dzieła!

We wniosku pochwalcie się osiągnięciami z zeszłego roku szkolnego (konkursy, olimpiady, turnieje sportowe), opiszcie na czym polega Wasze zaangażowanie społeczne i przedstawcie w jakim celu potrzebujecie stypendium i jak planujecie je wykorzystać.

Poproście o opinię wychowawcę, trenera, bądź nauczyciela kierunkowego. Nie zapomnijcie, że opinia powinna zawierać informację o średniej ocen na koniec zeszłego roku szkolnego.

Do wniosku należy też dołączyć oświadczenie o wysokości miesięcznych dochodów netto na osobę w rodzinie (wzór oświadczenia pobierzecie TU !

Komisja stypendialna spotyka się po zakończenia naboru wniosków. Do 12 października koordynatorzy powinni wgrać protokół z obrad komisji stypendialnej do portalu stypendialnego.

JAK PRZEPROWADZIĆ KOMISJĘ STYPENDIALNĄ? ZOBACZ!

JAK PRZYZNAĆ STYPENDIUM? PORADNIK KROK PO KROKU

>> Do programu Stypendia św. Mikołaja zapraszamy każdą polską szkołę, która wspólnie z nami chce wspierać utalentowane dzieci z niezamożnych rodzin. Stypendia zmieniają ich życie i pozwalają rozwijać skrzydła. Fundacja Świętego Mikołaja wspiera szkoły i za swoją pomoc nie pobiera żadnych opłat ani prowizji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROGRAMIE STYPENDIA ŚW. MIKOŁAJA

SZKOŁO, DOŁĄCZ!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu