Prowadzimy warsztaty dla szkolnych klubów wolontariatu
2021/12/16 Aktualności

Włączanie młodzieży w wolontariat, aktywizacja do działania na rzecz potrzebujących to bardzo pilne i ważne zadanie. W wielu polskich szkołach działają szkolne kluby wolontariatu. Niestety w czasie pandemii, ciągłego zamykania i otwierania szkół zespoły wolontariuszy w wielu miejscach w Polsce straciły zapał do działania. W dobie epidemii COVID-19 w życiu młodych ludzi (66%) – dominuje apatia, nuda, pogorszenie samopoczucia, uczucie odosobnienia i osamotnienia (CBOS 2020). Wpływają na to brak kontaktów z rówieśnikami, niska aktywność fizyczna, zbyt wiele czasu spędzanego przed komputerem. Jesteśmy przekonani, że dobrze zorganizowany wolontariat jest jedną z dobrych metod przezwyciężenia marazmu i spadku nastroju wśród młodzieży. 

Fundacja Świętego Mikołaja chce pomóc szkołom aktywizować uczniów i 7 grudnia podczas uroczystej Gali rozpoczęła akcję "Granie w Pomaganie". Od stycznia do maja uczniowie z 30 szkół z różnych zakątków Polski będą razem z nami zdobywać kompetencje i doświadczenie w prowadzeniu lokalnych mini-projektów charytatywnych. Chcemy pomóc im zbudować dobry zespół, który będzie potrafił się zorganizować i odpowiedzieć na zaobserwowane potrzeby wokół siebie. Uczniowie zrealizują autorskie projekty na rzecz stypendiów w swoich szkołach. W rezultacie dzięki ich zaangażowaniu będziemy mogli wspólnie pomóc większej liczbie dzieci w potrzebie. 

8606.jpg

W grudniu  dla wszystkich zaangażowanych w akcję "Granie w Pomaganie" klubów wolontariatu prowadzimy warsztaty integracyjne wspierające umiejętność współpracy. Ze względu na sytuację epidemiologiczną warsztaty odbywają się online. Warsztaty prowadzą wybitni trenerzy z firmy "Tak. tylko dobre rozwiązania", z którymi Fundacja Świętego Mikołaja współpracuje od lat. Ożywienie, wspólny cel, wymiana doświadczeń - to wszystko właśnie dzieje się na naszych oczach. 

Projekt „Granie w Pomaganie – aktywizacja i rozwój szkolnych klubów wolontariatu” jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Wolności – program Nowe FIO.   

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.