List Małżonki Prezydenta do organizatorów i uczestników Gali Finałowej Konkursu „Solidarna Szkoła 2021”
2021/12/08 Aktualności

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na Gali Finałowej Konkursu „Solidarna Szkoła 2021”. Składam wyrazy uznania szkołom – laureatom. Gratuluję otrzymanych tytułów i nagród i bardzo się cieszę na dzisiejsze spotkanie z Państwem w Pałacu Prezydenckim. Ale chcę też równie gorąco pogratulować wszystkim szkołom i osobom, które zaangażowały się w program stypendialny Fundacji św. Mikołaja. Z serca dziękuję twórcom tego dzieła i każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do realizacji przyświecającej mu wspaniałej idei.

19_PAKD_Solidarna_Szkola_20211207_GJB_8635.jpg

Uważam, że zasady programu i konkursu, a przede wszystkim promowane przez nie postawy są godne naśladowania, dlatego z radością i satysfakcją sprawuję nad nimi honorowy patronat. Rokrocznie w tym szczególnym przedświątecznym czasie przypominają one, że wszyscy możemy być świętymi Mikołajami dla swojego najbliższego otoczenia. Wzajemnie się wspierając, umacniamy więzi łączące nasze wspólnoty lokalne i razem osiągamy znacznie więcej niż moglibyśmy osiągnąć pojedynczo.

Dzięki włączeniu w te działania różnych grup tworzących szkolną społeczność: nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów, a także tutejszych mieszkańców – przekonujemy się, jak wiele możemy dać sobie nawzajem, jak wiele zawdzięczamy innym, ale też jak wiele dobrego mamy im do dania. To ogromnie ważne, by dzieci i młodzież dorastały w świadomości, że nigdy nie są pozostawione samotnie
z własnymi potrzebami, problemami i brakami, bo zawsze mogą liczyć na pomoc bliskich i sąsiadów.

Wysoko cenię w tej inicjatywie również to, że aktywnie włączają się w nią lokalne społeczności z całej Polski i z rozmaitych miejscowości – wielkich, średnich i małych.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim szkołom, które wzięły udział w tegorocznej edycji programu Stypendium św. Mikołaja i Konkursie „Solidarna Szkoła” oraz wszystkim osobom, które je wsparły. I zachęcam do startu w kolejnych latach, by z owoców tego pięknego dzieła mogli czerpać następni utalentowani młodzi Polacy. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzę Państwu zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2022.

Agata Kornhauser-Duda, Warszawa, 7 grudnia 2021 r.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.