Koncert charytatywny na rzecz Stypendystów św. Mikołaja w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach

Aktualności

15 maja 2022 r. w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach odbył się koncert na rzecz stypendystów programu Stypendia św. Mikołaja. Wydarzenie to miało na celu podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w działania prowadzone na rzecz stypendystów - uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach. Warto wspomnieć tutaj o ogromnym zaangażowaniu wolontariuszy, uczniów i ich rodziców, pracowników szkoły, przedszkola, gminy, księży, ale również lokalnej społeczności.

Koncert został otwarty przez księdza proboszcza Sebastiana Śliwińskiego oraz wolontariuszkę projektu "Granie w Pomaganie" organizowanego w ramach programu Stypendia św. Mikołaja - Olgę Kurę. Przybliżyli oni zgromadzonej publiczności to, czym zajmuje się Fundacja Świętego Mikołaja oraz jak działa program Stypendia św. Mikołaja w szkole.

Podczas koncertu publiczność usłyszała kilka piosenek zaśpiewanych w języku polskim, angielskim oraz zulu przez dzieci z klas I-V, uczęszczających na zajęcia wokalne prowadzone w ramach szkolnej świetlicy. Młodzi wokaliści byli bardzo przejęci występem. Z wypiekami na twarzach i niemałą tremą stanęli przed publicznością, liczącą około 250 osób! Spisali się na medal a za piękny występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

rudy-koncert-20-v2.jpg

Kolejnym punktem programu był koncert zespołu muzyki chrześcijańskiej "zaNim pójdę". Artyści zachęcili publiczność do wspólnej modlitwy poprzez muzykę i śpiew. Osoby zainteresowane, mogły nabyć za dobrowolny datek płytę zespołu. Cała zebrana kwota została przekazana na stypendia uczniów rudzkiej szkoły.

Wydarzenie przyniosło wiele radości zarówno organizatorom jak i uczestnikom. Najpiękniejszym podsumowaniem koncertu były słowa skierowane do muzyków po zakończonym koncercie przez jedną z osób z publiczności: "Dziękuję Wam. Po tym, co tutaj się wydarzyło, czuję się lepszym człowiekiem."

WYWIAD Z OPIEKUNEM SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z panią Magdaleną Adamek, opiekunem szkolnego Klubu Wolontariatu w SP w Rudach, główną organizatorką wydarzenia. Główną, choć - jak mocno podkreśla pani Magdalena - bez olbrzymiej rzeszy partnerów, wolontariuszy, przyjaciół, Rodziców uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły i ludzi dobrej woli wydarzenie nie miałoby takiego rozmachu. I właśnie o tym, jak skutecznie angażować społeczność lokalną do działania na rzecz dobra wspólnego jest ten wywiad. Pani Magdalena z grupą wolontariuszy i gronem pomocników zorganizowała także kiermasz szkolny, z którego dochód przeznaczony został na pomoc rodzinom z Ukrainy. Wywiad stanowi źródło inspiracji do włączania w organizację wydarzeń charytatywnych całej gminy - od urzędników, przez parafię, całą społeczność szkolną, lokalnych artystów i mieszkańców gminy. Przykład z Rud pokazuje że warto. Kiermasz i koncert stanowiły ubogacające i radosne doświadczenie solidarności.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu