DOBRA PRAKTYKA - Wywiad z koordynatorką klubu wolontariatu w Czeladzi

Aktualności

13 kwietnia w szkole podstawowej w Czeladzi szkolny klub wolontariatu zorganizował i wystawił charytatywne przedstawianie pt. "Czerwony Kapturek". Bilety były cegiełkami na rzecz programu Stypendia św. Mikołaja, a uczniom udało się zebrać ponad 2100 zł. Gratulujemy wolontariuszom zaangażowania!

Szkoła Podstawowa im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi bierze udział w  projekcie "Granie w Pomaganie".

Grupa wolontariuszy zorganizowała w ramach programu nietypowy projekt charytatywny. Uczniowie postanowili wystawić sztukę teatralną, do której sami napisali scenariusz. Wykazali olbrzymie zaangażowanie, spotykali się na próby bardzo często, niekiedy wykorzystując nawet krótkie 15 minutowe przerwy miedzy lekcjami! partnerem projektu został lokalny teatr - "Kopalnia Kultury", który udostępnił grupie wolontariuszy salę widowiskową ze sceną. Projekt charytatywny w szkole w Czeladzi zaangażował całą społeczność szkolną. W przygotowanie przedstawienia włączyli się także nauczyciele - nauczyciel plastyki wykonał dekoracje, w sprzedaż biletów zaangażowanych było wielu uczniów spoza grupy wolontariuszy, rodzice mocno uczestniczyli w promocji wydarzenia. Samo wydarzenie zgromadziło tłumy gości i przyniosło dochód w wysokości ponad 2000 złotych, które przeznaczone będą na rozwój talentów zdolnych i zaangażowanych uczniów, czyli na Stypendia Św. Mikołaja.

184.jpg

Sukces przedstawienia rozbudził w młodych jeszcze większą chęć działania i niebawem po przedstawieniu uczniowie ze szkolnego klubu wolontariatu aktywnie włączyli się w organizację pikniku szkolnego, na którym sprzedawali różne smakołyki przygotowane własnoręcznie i z pomocą rodziców. 

Pani Małgorzata, która opiekuje się szkolnym klubem wolontariatu podzieliła się swoim doświadczeniem z prowadzenia projektu. Pani Małgorzata opowiada o tym, jak wspólne działanie cementuje społeczność szkolną, jaki dobry wpływ na uczniów ma angażowanie się w działania społeczne i co społeczność szkolna wyniosła z Grania w Pomaganie.

">ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA WYWIADU Z PANIĄ MAŁGORZATĄ BEDNARCZYK, OPIEKUNKĄ SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU!

Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu