Do szkół wysłaliśmy skrzynki inspiracji dla szkolnych klubów wolontariatu
2022/01/17 Aktualności

30 szkolnych klubów wolontariatu dzięki przesłanym materiałom w skrzynkach inspiracji będzie realizowało 6 zadań. Każde zadanie to nowa zdobyta sprawność przez uczniów, przybliżająca ich do zrealizowania własnej charytatywnej akcji na rzecz potrzebujących wsparcia kolegów. 

Wolontariusze będą poznawać swoje talenty, rozważać czym jest mądre pomaganie, ćwiczyć się w uważności na problemy, które widzą wokół siebie i samodzielnie przygotowywać mini-projekt charytatywny na rzecz stypendiów w swojej szkole. 

PXL_20220113_125328159.MP-1.jpg

Każde zadanie będzie oceniane przez powołaną komisję. Najlepsze 3 szkolne kluby wolontariatu pojadą razem z nami na rozwojowy wyjazd do Trójmiasta w czerwcu, a każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie o zdobytych kompetencjach i odbytym wolontariacie.  

Projekt „Granie w Pomaganie – aktywizacja i rozwój szkolnych klubów wolontariatu” jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Wolności – program Nowe FIO.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.