Zespół Szkół Sportowych im.Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej
41-300 Dąbrowa Górnicza, Chopina 34

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 204.07 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 1795.93 zł
Opis szkoły
Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej jeste jedyną w mieście szkołą gimnazjalną i ponadgimnazjalną oferującą naukę w klasach ogólnych i sportowych.

To właśnie u nas: korzystając z bogato wyposażonego zaplecza sportowego uczniowie mogą trenować piłkę siatkową, lekką atletykę i pływanie.

To właśnie u nas: kształci się laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz Mistrzów Polski, Europy i Świata w różnych dyscyplinach sportowych.

To właśnie u nas: liczna grupa uczniów otrzymuje stypendia Rady Miejskiej w dziedzinie nauki, sztuki i sportu oraz stypendia Prezesa Rady Ministrów i MEN.

Szkoła oferuje:
- nowoczesną bazę dydaktyczną - pracownie przedmiotowe
- sale komputerowe z dostępem do Internetu
- bogato wyposażoną bibliotekę i czytelnię multimedialną
- gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej
- rozwój zainteresowań i uzdolnień
- uczestnictwo w ciekawych formach zajęć pozalekcyjnych- przedmiotowych, artystycznych, sportowych
- udział w zajęciach prężnie działającego Klubu 4H oraz Centrum Zajęć Pozalekcyjnych
- naukę języków obcych

Oto krótki opis treningów/ zajęć oraz osiągnięć uczniów:

Trening piłki siatkowej.

Treningi prowadzone są na obiektach sportowych naszej szkoły(hala sportowa, basen, siłownia), na hali sportowej miasta oraz na boisku do siatkówki plażowej. Zajęcia prowadzone są codziennie. W zajęciach uczestniczą uczniowie i uczennice klas sportowych naszej szkoły.
Ważniejsze osiągnięcia:
I i IIm w Mistrzostwach Świata i w Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej; I m w Mistrzostwach Polski kadetek w piłce siatkowej, III m w Mistrzostwach Polski juniorek w piłce siatkowej; liczne medale w Mistrzostwach Śląska i Polski-2004-2010

Trening pływacki.

Zajęcia odbywają się 2 razy dziennie po 2h w szkolnym basenie pływackim, na lądzie-siłownia, stadion. Uczniowie pracują nad wytrzymałością, szybkością, siłą i doskonaleniem wszystkich technik pływania wykorzystując typowy sprzęt pływacki.

Ważniejsze osiągnięcia:
II m 40m st.dow.,800m st.dow. w Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzików-2010, II m 200m st.dow.,400m st.dow.,800m st.dow.,100m st.motyl. w Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików-2010; Im 200m st.dow.,400m st.dow., 800m st.dow.,100m st.motyl. w Zimowych Mistrzostwach Śląska Młodzików-2010, Im 200m st.mot.dow.zmienny,100m st. dow.zm. Międzynarodowy Miting Pływacki-2010

Zajęcia sportowe z lekkiej atletyki.

Zajęcia są prowadzone codziennie rano lub popołudniu. Uczniowie trenują na stadionie, holu lekkoatletycznym, w siłownii i w terenie. Konkurencje treningowe to: sprint, płotkarstwo, bieg, pchnięcie kulą.

Ważniejsze osiągnięcia:
IIm Mistrzostw Polski Młodzików - bieg 100m,100m przez płotki, IIIm Mistrzostw Polski Młodzików w pchnięciu kulą, IIm w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów - bieg na 60m ppł, Im Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych - bieg na 3000m, IIm Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych - bieg na 2500m, IIIm Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych - bieg na 3000m - 2010r.

Klub Ekologiczny - Klub 4H.

Zajęcia warsztatowe i laboratoryjne prowadzone są w szkolnej pracowni ekologicznej i w terenie. Badania fizyko-chemiczne wody, wód powierz., warsztaty recyklingowe, organizacja Miejskich Sesji Młodzieżowych, obchodów Dnia Ziemi, Światowego Dnia Wody. Uczniowie biorą udział w akcjach, happeningach środowiskowych.

Ważniejsze osiągnięcia i wyróżnienia:
Międzynarodowy Mistrz Ekologii EKO-2005; Mecenas Polskiej Ekologii ? narodowy konkurs ekolog.-patronat prezydent RP; Ambasador Recyklingu w woj.śląskim; Laureat-EkoAktywni 2008 i2010; wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Dobre rady na elektroodpady", nagroda główna w konkursie "Najlepiej prowadzona edukacja w placówkach oświatowo-wychowawczych woj.śląskiego"

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony tzn. www.zssdg.edu.pl
Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL06109000049149000000000173
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.