XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. St. Kostki w Lublinie
20-124 Lublin, ks. Michała Słowikowskiego 6

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 242.35 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 1757.65 zł
Opis szkoły

Początki naszej szkoły datują się na rok 1923 , kiedy biskup M. Fulman założył gimnazjum Biskupie. W latach 1923-1934 dyrektorem Gimnazjum Biskupiego był Błogosławiony ks. K. Gostyński, który w 1999 został ogłoszony błogosławionym przez Jana Pawła II. W 1939 r. Niemcy aresztowali dyrektora ks. M. Słowikowskiego i nauczycieli, a szkołę zamienili w koszary wojskowe.
W późniejszym czasie Liceum Biskupie i jego uczniów dotknęły represje komunistyczne.
W 1993 r. Abp. B. Pylak reaktywował szkołę pod nazwą XXI LO im. św. S. Kostki . Szkoła oferuje młodzieży naukę w następujących klasach:
a biologiczno-chemiczna z elementami ekologii
b matematyczno-fizyczna z elementami ekonomii
humanistyczna z elementami historii sztuki albo dziennikarstwa i filozofii
d menadżerska z elementami Business English
e matematyczno-informatyczna z elementami grafiki komputerowej.
Szkoła dba o wszechstronny rozwój ucznia. Uczniowie biorą chętnie udział w zajęciach pozalekcyjnych, konkursach przedmiotowych, ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

STYPENDIA W ROKU SZKOLNYM 2012/13 !!!
Cała społeczność szkolna wyraża wielką radość z powodu uzyskania stypendium przez siedem osób. Są to następujący uczniowie:
Sylwia ,uzyskała średnią ocen 5.22, uczestniczyła w różnych konkursach i olimpiadach m. in. ''Kalejdoskop w Reju'','' Zachowaj Trzeźwy Umysł'', była przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, prezesem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Przeprowadziła różne akcje m. in .''Dar serca dla Kacperka, Martynki, Agnieszki''
Agnieszka, uzyskała średnią 4,82,jest uzdolniona plastycznie ,m.in zdobyła nagrodę w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym'' Ilustracje do wierszy J. Czechowicza i Cz. Miłosza'' w 2011 r., w XVII Ogólnopolskim Konkursie'' Twórczość Plastyczna inspirowana muzyką dawną'', Kalisz 2012 r., zdobyła I miejsce w XV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym i Multimedialnym '' Zamki, pałace, dwory i dworki w otoczeniu parków Szczecin 2012 r. Od trzech lat aktywnie uczestniczy w zbiórkach harcerskich w drużynie ''Przełęcz''.
Iza, uzyskała średnią ocen 4,68 ,zdobyła tytuł laureata wojewódzkiego przeglądu teatrów dziecięcych i młodzieżowych 2011 r, uzyskała wynik dobry w XV konkursie matematycznym im. ks. Franciszka Jakóbczyka., uwielbia grać w siatkówkę, udziela się w wolontariacie Polskiego Czerwonego Krzyża w grupie Społecznych Instruktorów Młodzieżowych.
Bernadeta, uzyskała średnią ocen 5,05 , brała udział w konkursach przedmiotowych m.in ''Wędrujemy po mapie świata'', ''Wiesz co jesz''., Udziela się w wolontariacie oraz w harcerstwie.
Zosia, uzyskała średnią 4,82, zdobyła II i III miejsce w zawodach międzyszkolnych z piłki nożnej dla dziewcząt, interesuje się muzyką gra na skrzypcach , altówce grać gitarze. Udzielała się w samorządzie uczniowskim oraz w życiu parafii.
Ewelina, uzyskała średnią ocen 4,89, interesuje się muzyką, uczestniczy w scholii'' Źródełko'', stale uczestniczy w przesłuchaniach piosenki religijnej, udziela się w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży '' Altitudo'' w Bychawie.
Monika uzyskała średnią ocen 5, 0, interesuje się plastyką, sportem , zdobyła wyróżnienie w XV Konkursie Matematycznym ks. Jakóbczyka, w Ogólnopolskiej Twórczości dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. działa na rzecz innych ludzi m.in w wolontariacie, uczestniczy w życiu parafii śpiewając w scholii '' Aniołki'' od 2004 roku.

Udało się mamy stypendia!!!

Miło nam poinformować wszystkich darczyńców, o tym, że przyznaliśmy jedenaście stypendiów w semestrze letnim 2011/12. Są to następujące osoby;

Michał , uzyskał średnią z ocen 4,41, interesuje się biotechnologią , osiąga wysokie wyniki w zawodach Pierwszej Pomocy PCK

Mirek , uzyskał średnią z ocen 5,25, zajmuje pierwsze miejsca w konkursach wiedzy o pożarnictwie ,oraz wiedzy prewencyjnej '' Jestem Bezpieczny'' . Mirek osiąga również duże sukcesy w sporcie.

Magda , uzyskała średnią z ocen 4,75, interesuje j,a muzyka oraz literatura, została wyróżniona w Konkursie Recytatorskim '' Utwory Noblistów Polskich , Poezji Anny Kamińskiej. Udziela się w akcjach charytatywnych np. '' Podziel się Posiłkiem''

Dorota , uzyskała średnią z ocen 4,8,interesuje się aktorstwem, twórczością literacką, sama również pisze wiersze., zajmuje wysokie miejsca w Konkursach Recytatorskich
J. Czechowicza.

Magda , uzyskała średnią z ocen 4,56, aktywnie uczestniczy w Szkolnym Wolontariacie, systematycznie wyjeżdża do Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach, zajęła II miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych w roku szkolnym 2010/11.

Katarzyna , uzyskała średnią z ocen 5,26, zajęła III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Krajoznawczym'' Czy znasz swój region?'', angażuje się w Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Katarzyna , uzyskała średnią z ocen 4,87, zajęła IV miejsce w Powiatowym Konkursie Geograficznym'' Azja- kontynent kontrastów, III miejsce w Konkursie Ortograficznym,, uczestniczy w spotkaniach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Łęcznej.

Iza , uzyskała średnią z ocen 5,4 , zajęła tytuł laureata Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie., uzyskała wynik dobry w XV w Konkursie Matematycznym.

Sebastian , uzyskał średnią z ocen 5,7 uzyskał II miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Interesuje się religiami różnych kultur.

Szymon , uzyskał średnią z ocen 4,75 zdobył nagrodę w konkursie '' Magia Życia'' organizowanego przez J. Steczkowską. Szymon posiada uzdolnienia plastyczne. muzyczne, teatralne.

Kamila ,uzyskała średnią z ocen 4,76 zajęła II miejsce w kategorii '' Sztuka'' w konkursie '' Związki kulturalne Lublin-Lwów w XX w., I miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim'' Piękna Jesteś Polsko-Ojczyzno Moja'' . Kamila była wyróżniona w VII Lubelskich Spotkaniach z Poezja Jana Pawła II, wydała tomik wierszy'' Sny'', wybitnie uzdolniona językowo i plastycznie.

STYPENDIA 2014/15
Weronika, brała udział w konkursie Chemicznym, była wyróżniona w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, zdobyła II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Wzorowa uczennica, wyróżnia się bardzo dobrymi ocenami. Obecnie przygotowuje si ę do Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu.

STYPENDIA 2016/17

Lidia, finalistka Olimpiady z Języka Francuskiego, otrzymała nagrodę specjalną, zdobyła też II miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Francji, angażuje się bardzo mocno w wolontariat.

STYPENDIA 2017/18

FRANEK, zdobył II miejsce w Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle, był wyróżniony w Konkursie '' Gitara na Kresach'' w Chełmie.

STYPENDIA 2018/19
Patrycja, uzyskała tytuł laureata w Konkursie Kuratoryjnym z Biologii, brała też udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, angażuje się w wolontariat na rzecz dzieci obciążonych genetycznie, śpiewa w chórze szkolnym, pomaga kolegom i koleżankom w nauce szkolnej, bierze udział w zajęciach wokalnych, gra na gitarze i pianinie, przejawia uzdolnienia biologiczne, chemiczne i matematyczne.

Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL71109000049149000000000167
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.