Technikum Ortopedyczne w Świdnicy
58-100 Świdnica Traugutta 7

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 602.26 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 1397.74 zł
Opis szkoły
Technikum Ortopedyczne w Świdnicy
Nasza szkoła powstała w roku 2014. Wtedy przyjęliśmy 32 uczniów i uczyli się oni w jednej klasie- 1X
Obecnie naszej szkole uczy się 132 uczniów w 5 oddziałach, każdy o tym samym zawodzie- technik ortopeda.
Zawód ten wraca na rynek pracy, a szkoła otwiera młodzieży drzwi do dalszego kształcenia na kierunkach medycznych. Technik ortopeda zajmuje się wykonywaniem i dobieraniem sprzętu ortopedycznego. Uczniowie uczą się tego w naszych pracowniach zawodowych oraz zdobywają wiedzę na praktykach w zakładach ortopedycznych, szpitalach czy sklepach medycznych.
Oprócz tego uczniowie mają możliwość zdania matury która otwiera drogę do dalszej edukacji.
W szkole jest aktywnie prowadzony samorząd uczniowski, gdzie uczniowie podejmują różne inicjatywy- konkursy, organizowanie imprez okolicznościowych i różnego rodzaju akcje.
W grupie pierwszej pomocy uczniowie uczą się jak prawidłowo pomagać osobom poszkodowanym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. W tamtym roku nasza grupa zajęła drugie miejsce w Regionalnym Konkursie Pierwszej Pomocy organizowanym przez Czerwony Krzyż.
Uczniowie chętnie biorą udział w akcjach wolontariatu. Naszą tradycją stało się wysyłanie kartek dla powstańców w akcji BohaterOn. W tamtym roku uczestniczyliśmy też w akcjach wyprowadzania psów ze schroniska i zbiórkach karmy. Wykonywaliśmy również ozdoby na kiermasze świąteczne, a dochód przeznaczyliśmy na zakup przyborów szkolnych dla dzieci uczęszczających na zajęcia w Ośrodku Terapii zajęciowej w Strzegomiu.
Nasi uczniowie dwukrotnie zakwalifikowali się do ogólnopolskiego Finału Konkursu Obłędne Dyktando.
Szkoła od roku 2020 r. bierze udział w projekcie Erasmus+. Tematem naszego projektu jest „Wonderful Green World”, czyli wspaniały zielony świat. Uczniowie będą przygotowywać różnego rodzaju projekty i brać udział w konkursach o tematyce przyrodniczej. Uczniowie najbardziej zaangażowani w projekt będą mieli okazje odwiedzić kraje partnerskie: Hiszpanię, Słowację oraz Włochy.
Przekaż darowiznę na stypendia dla uczniów z tej szkoły.
nr konta szkoły: PL83109000049149000000000533
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Wojdowska
Koordynator programu
Anna Grunwald
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.