Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stradunach
19-300 Ełk, Kościuszki 40

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 1712.30 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 287.70 zł
Opis szkoły

Kilka słów o naszej szkole?
Szkoła Podstawowa w Stradunach funkcjonuje w Zespole Szkół Samorzadowych. Na podstawie uchwały Rady Gminy z dnia 28 czerwca 2005r. placówka otrzymała imię Jana Pawła II, a Wójt Gminy Ełk na ogólnoszkolnej uroczystości 10 listopada 2005r. przy udziale, władz kościelnych, państwowych, samorządowych i oświatowych oraz lokalnej społeczności inaugurując otwarcie sali gimnastycznej, nadał szkole sztandar. Od tej pory wszystkie ważne uroczystości szkolne i święta państwowe obchodzone są w obecności sztandaru szkoły zgodnie z wypracowanym ceremoniałem.
W roku szkolnym 2009/2010 w szkole podstawowej uczyło się 159 uczniów, w tym 78 w klasach I-III i 81 uczniów w klasach IV-VI.
Główne atuty szkoły to:
? Nowoczesna pracownia komputerowa
? Specjalistyczna pracownia do nauki języków obcych
? Kompleks sportowy: wielofunkcyjna sala gimnastyczna, siłownia, sala z lustrami do gimnastyki korekcyjnej i aerobiku, kompleks boisk do gier zespołowych oraz bieżnia, rzutnie, skocznie do konkurencji lekkoatletycznych na posesji szkoły
? Biblioteka z czytelnią wyposażona w zestaw multimedialny i komputery
? Kuchnia i stołówka serwujące tanie, smaczne, trzydaniowe obiady
? Sala z wyeksponowanym zestawem do dużej motoryki w ramach programu Radosna Szkoła
? Przestronne, ukwiecone hole
? Zadbana, bezpieczna posesja
? Wykwalifikowana kadra nauczycieli
? Aktywni rodzice
W placówce organizowane są liczne uroczystości szkolne i środowiskowe, konkursy o zasięgu klasowym, szkolnym, gminnym, powiatowym, regionalnym. Uczniowie szkoły w miarę potrzeb objęci są pomocą logopedyczną, korzystają z porad szkolnego pedagoga, uczestniczą w zajęciach rewalidacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno- kompensacyjnych. Zainteresowania rozwijają na zajęciach pozalekcyjnych.
Liczne podejmowane przez społeczność szkolną działania zmierzające do propagowania zdrowego stylu życia docenione zostały przez Warmińsko-Mazurskiego Wojewodę, który po raz drugi 28 maja 2009r. przyznał placówce Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL85109000049149000000000012
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.