Szkoła Podstawowa im. Hansa Christiana Andersena przy Zespole Placówek Oświatowych z Oddziałami Gimnazjalnymi w Karsku
74-305 Karsko, Gorzowska 9

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 80.98 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 1919.02 zł
Opis szkoły
Publiczne Gimnazjum w Karsku powstało w 1999 roku. Do gimnazjum uczęszczają uczniowie gminy Nowogródek Pomorski. Od roku szkolnego 2003/2004 wspólnie ze Szkołą Podstawową w Karsku i Szkołą Podstawową w Nowogródku Pomorskim gimnazjum weszło w skład Zespołu Placówek Oświatowych.
Początkowo zajęcia odbywały się w budynku Szkoły Podstawowej w Karsku. W lutym 2008 roku szkoła przeniosła się do nowego, przestronnego budynku gimnazjum. Szkoła posiada: pracownie przedmiotowe, świetlice, kuchnie ze stołówką oraz dwie pracownie informatyczne z szerokopasmowym dostępem do Internetu. Uczniowie mają dostęp do Internetu w czasie zajęć pozalekcyjnych.
Do gimnazjum uczęszcza corocznie około 200 uczniów w 8-9 oddziałach, a opiekę dydaktyczno-wychowawczą sprawuje kilkunastu nauczycieli. Duża część uczniów jest dowożona z pobliskich wsi: Nowogródek Pomorski, Giżyn, Golin, Kinice, Łubianka, Parzeńsko, Rataje, Rokitno, Sołacz, Sucha, Sumiak, Świątki, Trzcinna, Ulejno, Więcław.
W szkole działają koła zainteresowań:

historyczne
europejskie
informatyczne
redakcyjne
SKS
biologiczno-chemiczne.

Działają zespoły: instrumentalo-wokalny i wokalny.
Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL80109000049149000000000199
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.