Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem
34-450 Krościenko nad Dunajcem, Zdrojowa 11

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 16488.85 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 1511.15 zł
Opis szkoły
Jesteśmy najstarszym liceum położonym w sercu Pienin. Już od ponad 60 lat nasze progi opuszczają absolwenci, którzy zasilają grono prawników, lekarzy, księży, artystów malarzy, radnych, parlamentarzystów, nauczycieli ?

Poza wieloletnim doświadczeniem w edukacji, zapewniamy rodzinną, przyjazną atmosferę. Wynika to z niewielkich rozmiarów szkoły, indywidualnego traktowania każdego ucznia oraz klimatu sprzyjającego szybkiej integracji.

OSIĄGNIĘCIA

Nasi uczniowie:

* dzięki wysokim wynikom z egzaminów maturalnych, zostają studentami renomowanych uczelni,
* wielokrotnie uzyskiwali tytuły laureatów olimpiad przedmiotowych na szczeblu okręgowym i centralnym, co otwierało im drogę na studia, bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych,
* są także laureatami corocznego Konkursu Wiedzy o Małopolsce i Regionach Zaprzyjaźnionych,
* zwyciężają w licznych konkursach artystycznych, recytatorskich, historycznych, teologicznych,
* osiagają sukcesy sportowe: w piłce nożnej, siatkowej, biegach przełajowych oraz grze w szachy. Zdobywają także medale w zawodach narciarskich, snowboardowych.
* Wieloletnią tradycją stało się uczestnictwo naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. W ten sposób 12 uczniów zdobyło indeksy na tę uczelnię, jeszcze przed maturą!
* Od października 2004 roku możemy nazywać się: Szkoła z klasą, czyli taka, która m.in. dobrze uczy każdego ucznia, sprawiedliwie ocenia, pomaga uwierzyć w siebie.
* w roku szkolnym 2008/09 i 2009/10 maturę zdali wszyscy uczniowie przystępujący do tego egzaminu. Jesteśmy pod tym względem najlepszą szkołą w powiecie nowotarskim i jedną z nielicznych w województwie małopolskim!
* od 2012 roku przystąpiliśmy do Programu Comenius - Wielostronne Projekty Szkół. Współpracujemy ze szkołami z Bułgarii, Niemiec oraz Włoch. W przyszłym roku szkolnym nasi uczniowie udadzą się z wizytą do wszystkich tych krajów, a my przyjmiemy gości u siebie we wrześniu 2012. Językiem programu jest język niemiecki a tematem "Globalizacja w naszym życiu codziennym".
* od 2015 roku realizujemy w szkole projekt "Prawo w praktyce" dla klas o profilu humanistycznym. Uczniowie biorą udział w prawdziwej rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu, wcielając się w role sędziów, prokuratora, obrońcy, świadków, biegłych oraz samego przestępcy.
* od 2016 roku dla klas o profilu ścisłym realizujemy projekt "Medycyna w praktyce". Uczniowie uczestniczą w szeregu warsztatach związanych z tematyką zachowania i ratowania zdrowia, zwiedzają kliniki oraz uczelnie wyższe.
* w latach 2016 -2018 nasi nauczyciele realizowali projekt finansowany z funduszy unijnych pt. "Nauczyciel na miarę europejską - szansą dla ucznia z małej miejscowości". W ramach projektu nauczyciele m.in. uczestniczyli w mobilnościach zagranicznych.
* od kilku lat realizujemy cykl spotkań z ciekawymi ludźmi w ramach projektu: "Matura to nie bzdura". Naszymi gości były m.in. Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser - Duda (2016) oraz aktorka , Ambasadorka Fundacji Świętego Mikołaja, Edyta Jungowska (2017)
* od kilku lat współpracujemy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, realizując wspólnie projekty, spotkania, warsztaty dla uczniów i nauczycieli.
* w roku 2019 przystąpiliśmy do projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, w ramach którego nasi uczniowie dwukrotnie wyjechali na tygodniowe pobyty do Hamburga, gdzie wspólnie z uczniami z tamtejszej szkoły realizowali ciekawy program rozwijający ich kompetencje kluczowe.
Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL14109000049149000000000029
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.