III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim
63-400 Ostrów Wielkopolski, Wojska Polskiego 17

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 231.88 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 1768.12 zł
Opis szkoły
III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim to szkoła z 60-letnią tradycją i ambicjami na ciągły rozwój. Usytuowana w centrum miasta, w pobliżu dworca PKP i PKS jest miejscem, do którego łatwo dotrzeć. Obszerny budynek szkolny to 35 przestronnych i zadbanych pracowni lekcyjnych, sala gimnastyczna, aula szkolna, sala kinowa, strzelnica, siłownia, szkolny ośrodek kariery oraz świetlica, jadalnia i przylegająca do niej kuchnia.
Ważnym atutem szkoły jest również basen z zapleczem odnowy biologicznej, stadion, wielofunkcyjne boisko sportowe oraz wypielęgnowane otoczenie w postaci zadbanych terenów zielonych.
III LO liczy obecnie 488 uczniów, w większości dojeżdżających z małych miejscowości. Nasza szkoła to miejsce z przeszłością dla ludzi z przyszłością, to miejsce zdobywania wiedzy, ale też otwartego dialogu młodzieży z nauczycielami. Pomagamy uczniom w rozwijaniu siebie, poznawaniu własnego potencjału oraz dokonywaniu trafnych wyborów edukacyjno-zawodowych.
Nasi uczniowie dzięki swoim zainteresowaniom i zdolnościom, pod bacznym okiem nauczycieli przygotowują się do olimpiad i konkursów przedmiotowych na różnych szczeblach. Wielu z nich trafia na listę zwycięzców, laureatów lub finalistów.
Od 2002 roku do chwili obecnej dyrektorem szkoły jest mgr Maria Tomalak.
Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL04109000049149000000000015
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.