II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie
81-838 Sopot, Al. Niepodległości 751

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 0.00 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 2000.00 zł
Opis szkoły
II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie mieści się w zabytkowym budynku przy Al. Niepodległości 751. Pierwsze lekcje w naszej szkole odbyły się 30 kwietnia 1945 roku

Szkoła doskonale łączy tradycję z nowoczesnością. W wiekowym budynku II LO znajdują się gabinety multimedialne: biologii, historii, języka angielskiego, języka polskiego, matematyki, geografii i WOS; dobrze wyposażony gabinet informatyki ze stałym dostępem do internetu oraz biblioteka posiadająca stanowiska komputerowe.

Szkoła liczy 13 oddziałów, w tym klasę biologiczno-chemiczną, politechniczną, humanistyczną oraz humanistyczną dwujęzyczną (WOS i historia wykładane są w języku angielskim).
Nasi uczniowie są laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych, zdobywając w nich indeksy na wyższe uczelnie; mogą się także pochwalić sukcesami w sporcie. Uczestniczą również w wymianach międzynarodowych z Włochami, Szwecją i Ukrainą. W szkole działa grupa poetycka Bohema.

Współpracujemy z trójmiejskimi uczelniami (Uniwersytetem Medycznym i Politechniką Gdańską), organizacjami kulturalnymi (Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Atelier w Sopocie, Dworkiem Sierakowskich) oraz społecznymi i samorządowymi (Sanepid, Schronisko dla zwierząt w Sopocie).

Obecnie dyrektorem II LO jest mgr Jacek Gan.

Jesteśmy szkołą z Misją: nasz absolwent jest świadomym, dobrze wykształconym obywatelem Unii Europejskiej.
Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL09109000049149000000000022
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.