I Liceum Ogólnokształcące im.Tadeusza Kościuszki w Koninie
62-500 Konin, Mickiewicza 14

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 12352.00 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 1648.00 zł
Opis szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie jest najstarszą szkołą średnią w Koninie, we wrześniu 2018r. obchodziliśmy 155-lecie szkoły z udziałem Absolwentów, którzy spotykają się na tradycyjnych zjazdach co 5 lat.
Nasza szkoła jest pięknie położona w pobliżu konińskiej Starówki, tuż przy Parku im. F. Chopina. Dysponujemy dobrą i nowoczesną bazą dydaktyczną (bezpłatny i szybki dostęp do Internetu, 3 pracownie komputerowe, centrum multimedialne, komputery przenośne, rzutniki multimedialne, nowoczesna aula na 200 miejsc, kompleks sportowy). Dzisiejsza szkoła łączy tradycję z nowoczesnością. Ciemne korytarze przedwojennego gmachu ozdabiają tabla ze zdjęciami absolwentów, wśród których uczniowie mogą odnaleźć fotografię własnego dziadka. Specyficzny duch tradycji daje odczuć swoją obecność na każdym kroku. Zajęcia dydaktyczne trwają do godz. 15.05. Po południu organizowane są liczne zajęcia dodatkowe: artystyczne,naukowe, sportowe:każdy uczeń może znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego, od tworzenia szkolnej TV "Kościuszko", wokalnych i instrumentalnych prezentacji po pracę w kołach naukowych, tworzenie prac badawczych. Od 2018r. szkoła oferuje możliwość nauki w oddziałach dwujęzycznych.
Wg różnych rankingów zajmujemy czołowe miejsca wśród szkół w Wielkopolsce, potrafimy przygotować naszych uczniów do egzaminu dojrzałości. Zdajemy go prawie w 100% na wysokim poziomie. Ponad 80% maturzystów kontynuuje naukę w publicznych wyższych uczelniach w całym kraju.
W szkole uczniowie posiadają do dyspozycji sklepik szkolny oraz kawiarenkę.
Proponujemy naukę w profilach humanistycznych, dla pasjonatów nauk psychologicznych i społecznych. Proponujemy profil medyczny (dla przyszłych lekarzy, farmaceutów, biologów), profile oparte o przedmioty ścisłe, a także klasę dla przyszłych geografów i ekonomistów. We wszystkich profilach szkoła kładzie nacisk na języki obce (angielski, niemiecki, hiszpański). Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.1lokonin.pl . Zapraszamy do Konińskiej 1 tradycyjnego Staraka!

Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL19109000049149000000000133
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.