Gimnazjum nr 2 Mistrzostwa Sportowego im. W. Korfantego w Żorach
44-240 Żory, Ks.Piotra Klimka 7

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 9.93 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 1990.07 zł
Opis szkoły
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, w tym wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, Gimnazjum nr 2 w Żorach ma w środowisku lokalnym opinię szkoły bezpiecznej, dobrze przygotowującej do egzaminu gimnazjalnego oraz dbającej o wszechstronny rozwój swoich wychowanków.
Od kilku lat możemy poszczycić się największą w Żorach liczbą Stypendystów Prezydenta Miasta. W obecnym roku szkolnym dwóch uczniów G-2 otrzyma prestiżowe stypendium Europejskiego Funduszu Społecznego ?Nauka drogą do sukcesu na Śląsku?. To jedyni uczniowie w Żorach. To dowód na to, że dbamy o naszych najzdolniejszych gimnazjalistów.
Gimnazjum nr 2 posiada swój niepowtarzalny klimat szkoły znajdującej się w centrum miasta w sąsiedztwie kościoła, blisko wszystkich najważniejszych w Żorach instytucji kultury i największych obiektów sportowych.

Nasze atuty

SZKOŁA O KAMERALNYM KLIMACIE w samym centrum miasta w bezpiecznej lokalizacji (obok dworca PKS i MZK w bezpośredniej bliskości Hali Sportowej, Basenu, Miejskiego Ośrodka Kultury, Kina Na Starów-ce, Muzeum Miejskiego, rynku i lodowiska).

SZKOŁA Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI: siatkówka dziewcząt i koszykówka chłopców (pierwsza w Żorach na wszystkich poziomach I-III).

WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁAMI PARTNERSKIMI w Kamp-Lintfort w Niemczech i Ostrawie-Porubie w Czechach (coroczne wizyty uczniów).

JEDYNA SZKOŁA W ŻORACH, która otrzymała Nagrodę Miejską Phoenix Sariensis za szczególne zasługi w edukacji oraz promocję miasta w Polsce i za granicą.

BOGATA OFERTA zajęć pozalekcyjnych dostosowanych do potrzeb uczniów, w tym projekty międzynarodowe.

EFEKTYWNA REALIZACJA międzynarodowych projektów z grantów europejskich, w tym informatycznych - sukcesy na skalę europejską i światową (Join Multimedia 2002-2006 - trzykrotnie I miejsce w Europie, Cyberfair 2006 - I miejsce na świecie). Udział szkoły w projekcie e-Akademia Przyszłości.
Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL60109000049149000000000171
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.