Wiosną stypendia rosną!

Aktualności

21 marca startuje akcja Wiosną Stypendia Rosną. W ramach akcji Fundacja Świętego Mikołaja podwoi każdą złotówkę zebraną przez społeczności szkolne na stypendialnych subkontach szkół. Stypendia we wrześniu trafią do zdolnych i zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin ze szkół, które przystąpiły do programu Stypendia św. Mikołaja i solidarnie włączyły się do działania na rzecz potrzebujących wsparcia zdolnych uczniów.

Wiosną Stypendia Rosną to doroczna akcja, podczas której społeczności we współpracujących z Fundacją Świętego Mikołaja szkołach, prowadzą lokalnie zbiórki, loterie, wyprzedaże garażowe i inne przedsięwzięcia, aby zebrać pieniądze na stypendia dla potrzebującym pomocy uczniów. Stypendia św. Mikołaja trafią do dzieci już we wrześniu. Jest to całoroczna pomoc dedykowana wyłącznie na cele edukacyjne oraz rozwój pasji i talentów dla uzdolnionych i zaangażowanych społecznie dzieci z niezamożnych rodzin. Stypendium św. Mikołaja zmienia życie dziecka i pozwala rozwijać skrzydła. Żeby pomóc dzieciom we wrześniu potrzebna jest mobilizacja właśnie teraz!

WIOSNA-STYPENDIA-ROSNA-1.png

Akcja Wiosną Stypendia Rosną trwa całą kalendarzową wiosnę – do 21 czerwca!

W ramach akcji:

- podwajamy każdą złotówkę zebraną przez szkoły na stypendialnych subkontach. W ten sposób wspieramy lokalną kulturę solidarności i samopomocy
- wspieramy działania zbiórkowe w szkołach. Koordynatorzy szkolni otrzymują od Fundacji inspiracje i propozycje szkolnych działań i niezbędne materiały
- dostarczamy zaświadczenia o wolontariacie uczniom zaangażowanym w działania na rzecz stypendiów
- zapraszamy nowe szkoły do dołączenia do programu. Program jest bezpłatny, Fundacja Świętego Mikołaja zapewnia gotowy system obsługi stypendiów w szkole i komplet dokumentów. Każda dołączająca w ty roku do programu szkoła dostaje 3000 zł na stypendium dla jednego ucznia
- 28 kwietnia w godz. 10.00 - 13.00 zapraszamy koordynatorów programu stypendialnego na szkolenie fundraisingowe „Stabilny program stypendialny w szkole”.

ZGŁASZAM UDZIAŁ W SZKOLENIU!

- organizujemy bezpłatne i otwarte szkolenia wspierające nauczycieli w kompetencjach liderskich Nauczyciel – Lider - Ambasador. 

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE W SUWAŁKACH!

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE W POZNANIU!

Posłuchajcie jak Artur Andrus - ambasador programu Stypendia Św. Mikołaja, zaprasza do dołączenia do akcji Wiosną Stypendia Rosną!

 Każda polska szkoła, która chce przyznawać Stypendia św. Mikołaja może dołączyć do akcji i razem z nami pomagać swoim utalentowanym uczniom.

>>> SZKOŁO, DOŁĄCZ!<<<

Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem programu Stypendia Świętego Mikołaja zapraszamy do formularza pod artykułem. Każda darowizna może zostać odliczona od podatku. Dzieci z niezamożnych rodzin mogą Państwo wspierać także tradycyjnym przelewem na konto:

odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja
numer konta: 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001
tytułem: darowizna na Stypendia

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu