Trwa weryfikacja wniosków o Stypendia św. Mikołaja

Aktualności

Nabór wniosków o stypendium św. Mikołaja już jest zamknięty. W tym roku wpłynęło od dzieci bardzo dużo wniosków. Szkoły przesłały nam także protokoły z obrad komisji stypendialnych. Każda szkoła otrzyma od nas informację o wyniku weryfikacji do 25 października.

Stypendia św. Mikołaja trafią do dzieci od 5 klasy szkoły podstawowej aż do matury. Stypendia pozwolą dzieciom rozwijać skrzydła i zainwestować w rozwój zainteresowań uczniom zdolnym, którzy mają już pierwsze osiągnięcia z zakresu nauki, sportu bądź sztuki i angażują społecznie na rzecz szkoły lub społeczności lokalnej. 

Stypendia św. Mikołaja to program prowadzony w ścisłej współpracy ze szkołami z całej Polski. Szkoła jest najbliższym miejscem każdego dziecka i to tam ma ono szansę spotkać mądrego, wspierającego dorosłego. Komisje stypendialne powoływane są więc w każdej ze szkół współpracujących z Fundacją Świętego Mikołaja i to tam odbywa się pierwsze czytanie wniosków od uczniów, ich ocena, a także wskazanie kandydatów do otrzymania stypendium. Następnie Fundacja Świętego Mikołaja weryfikuje protokoły z obrad komisji oraz wnioski, aby upewnić się, że środki zostaną sprawiedliwie i mądrze podzielone. Na ogół przychylamy się do oceny komisji stypendialnych. Chcemy jednak wobec darczyńców być gwarantem, że pomoc trafia tam gdzie powinna trafić. 

387490069_1006050147396905_862984927033324145_n.jpg

Każda szkoła, która w tym roku przeprowadziła nabór wniosków i wgrała do portalu stypendialnego protokół z komisji zostanie powiadomiona o wynikach naszej weryfikacji najpóźniej do 25 października. Każda otrzyma także dyplomy dla stypendystów i pakiet informacji i tym jak uczniowie będą rozliczać się z otrzymanej pomocy. Prosimy o chwilę cierpliwości. 

Już niebawem opowiemy Państwu historie naszych stypendystów. Bardzo cieszymy się, że wspólnie możemy pomagać dzieciom rozwijać skrzydła i spełniać marzenia!

>> Do programu Stypendia św. Mikołaja zapraszamy każdą polską szkołę, która wspólnie z nami chce wspierać utalentowane dzieci z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja wspiera szkoły i za swoją pomoc nie pobiera żadnych opłat ani prowizji.

>> Zbiórka na stypendia jeszcze trwa. Jeżeli tak jak my, chcesz pomóc zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin rozwijać talenty KLIKNIJ

nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja
numer konta: 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999
z dopiskiem: darowizna stypendium na dobry początek roku szkolnego

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu