Stypendia Świętego Mikołaja w prezencie od Fundacji PVE Dobra Energia

Aktualności

Początek roku szkolnego od zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczniów oraz ich rodziców. To czas, w którym szczególnie zachęcamy naszych przyjaciół do włączenia się w program Stypendia Świętego Mikołaja. Dla nas, Fundacji Świętego Mikołaja to okres szczególnej radości. To wszystko również za sprawą wsparcia otrzymanego od naszego Partnera – Fundacji PVE Dobra Energia. Co więcej, to kolejny rok z rzędu, w którym tworzymy dobrą energię wspólnie realizując program stypendialny.

Fundacja PVE Dobra Energia ufundowała stypendia edukacyjne dla dziesięciu zdolnych, zaangażowanych społecznie uczniów z niezamożnych rodzin na cały rok szkolny 2023/24. Dla naszego Partnera szczególnie ważne jest działanie na rzecz lokalnej społeczności, dlatego podopieczni z Bydgoszczy będą mogli rozwijać swoje talenty i zainteresowania. 

W wakacje przeprowadziliśmy sondę wśród Polaków. Większość osób, które wzięły w niej udział, wskazywało, że niski dochód rodziny jest głównym czynnikiem, który wpływa na możliwości rozwoju pasji i talentów dzieci. W naszej fundacji marzymy o tym, żeby żaden młody talent nie został zmarnowany, dlatego od ponad 13 lat prowadzimy program Stypendia Świętego Mikołaja. Wspieramy zdolne dzieci z niezamożnych rodzin w rozwoju ich talentów. Są to często dzieci z małych miejscowości, z rodzin wielodzietnych lub niepełnych. Miesięczne stypendium wynosi 300 zł.  W zeszłym roku szkolnym objęliśmy pomocą 283 dzieci.

Tekst-akapitu-Post-na-Facebooka-Krajobraz.png

Fundacja PVE Dobra Energia prowadzi program „Z dobrą energią możesz więcej”, którego celem jest wzmacnianie poczucia sprawczości i wyrównanie szans młodzieży, osób z niepełnosprawnościami i innych zagrożonych wykluczeniem społecznym.  Bardzo nas cieszy, że idea pomocy najmłodszym jest nam tak samo bliska i wspólnie możemy odpowiadać na ich potrzeby, prowadzić działania na rzecz solidarności między różnymi grupami, zapewniać wsparcie edukacyjne i psychologiczne.

Dziękujemy Fundacji PVE za mnożenie dobrej energii poprzez wspólne działania i ofiarowaną pomoc. Razem możemy zmieniać życie dzieci w potrzebie na lepsze.

Jeśli też Ty, nasz drogi Czytelniku, chciałbyś dołączyć do grona naszych Partnerów i wesprzeć Stypendia Świętego Mikołaja, to ufunduj cegiełkę na stypendium dla dziecka poniżej.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu