Stypendia Św. Mikołaja na dobry początek roku szkolnego 2023/2024!

Aktualności

Początek roku szkolnego to czas, w którym szczególnie zachęcamy naszych przyjaciół do włączenia się w program Stypendia Świętego Mikołaja. W zeszłym roku dzięki Darczyńcom mogliśmy stworzyć szanse w życiu 283 dzieci.

Stypendia Świętego Mikołaja od ponad dekady przyznawane są uczniom polskich szkół, którzy potrzebują finansowego wsparcia na rozwój swoich pasji i uzdolnień. Problemy tego rodzaju potrafią ukrywać się przed naszym wzrokiem tak, że nawet nie zauważymy dzieci, które rezygnują z zajęć sportowych, bo nie stać ich na buty i tych które odpuszczą matematyczną olimpiadę, bo ich rodziny nie stać na korki i dodatkowe książki. Czytając wnioski i sprawozdania naszych stypendystów można zobaczyć jak wiele wspaniałego potencjału drzemie w polskich dzieciach i młodzieży i tylko czeka, aby go wyzwolić. 

Stypendium na dobry początek...

czyste.jpg

W zeszłym roku, dzięki wsparciu naszych niezawodnych i wspaniałomyślnych Darczyńców, przyznaliśmy 283 Stypendia Świętego Mikołaja. Tyle osób otrzymuje comiesięczne wsparcie w średniej wysokości 300zł, które na koniec roku sprawozdaje przedstawiając nam swoje wyniki i osiągnięcia. Czasem ciężko uwierzyć jak wielką różnice potrafi zrobić taka kwota przeznaczona na rozwój.

To dla nas wielka radość wiedzieć, że rosnąca liczba młodych osób może liczyć na wyrównanie szans. Trzynaście lat historii programu pozwala nam cieszyć się sytuacjami w których dawni stypendyści dziś wracają by spłacić swój dług względem kolejnych osób, którym program gwarantuje podstawę do naukowych, sportowych lub artystycznych zmagań. Co roku dołączają do nas kolejne osoby, które decydują się fundować stypendia i wraz z Fundacją Świętego Mikołaja zmieniać rzeczywistość wokół nas na lepsze.

Zacytujmy Kamila, naszego stypendystę, który odpowiedział na pytanie co chciałby przekazać fundatorowi swojego stypendium: „Jeszcze kilka lat temu nie wyobraziłbym sobie, że coś tak pięknego, cudownego i niezwykłego jak stypendium wydarzy się w moim życiu. Pomimo wielu złych osób, przez które można stracić wiarę w ludzkość, Ty powodujesz, że wręcz przeciwnie –  świat staje się bardziej cywilizowanym miejscem”. Zapraszamy również do zapoznania się z podsumowaniem programu w poprzednim roku szkolnym [CZYTAJ WIĘCEJ]

Jak pomagać z Fundacją Świętego Mikołaja?

W dniu inauguracji nowego roku szkolnego szczególnie zapraszamy Państwa do wspierania programu, który pozwala nam we współpracy z lokalnymi społecznościami, szukać nowych sposobów na rozwój dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Państwa wsparcie ma tutaj kluczowe i decydujące znaczenie. Program Stypendia Świętego Mikołaja można wesprzeć poprzez >>>ZBIÓRKĘ<<<, której formularz znajdą Państwo poniżej oraz bezpośrednio na konto:

nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja
numer konta: 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999
z dopiskiem: darowizna stypendium na dobry początek roku szkolnego

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tworzą z nami ten program od 13 lat. Prosimy o Państwa hojność i mamy nadzieję, że ponownie setki dzieci przekonają się o dobrych sercach naszych Darczyńców. 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu