Spotkanie z panią Justyną Bednarek

Aktualności

Znana pisarka dla dzieci - Justyna Bednarek - i świeżo upieczona ambasadorka programu Stypendia Świętego Mikołaja, w ramach wspierania naszych działań, odwiedziła jedną ze szkół podstawowych w Ostrowi Mazowieckiej.

     Na spotkaniu, w którym uczestniczyły dzieci z klas 1-3, autorka rozmawiała z dziećmi o bohaterach swoich książek, czytała ich fragmenty i opowiadała jak tworzy historie. ­- Prawda to jest taka mała szpulka, na którą nawijam wymyśloną historię. Ale zaczyna się od takiego małego ziarenka prawdy – tłumaczyła nasza ambasadorka. Przekonywała, że wśród dzieci jest wielu przyszłych pisarzy, sportowców, muzyków czy informatyków, tylko trzeba odkryć swoje talenty i je rozwijać. - I w tym mogą Wam pomóc Stypendia Świętego Mikołaja, wspierające zdolną, aktywną młodzież z niezamożnych rodzin – tłumaczyła.

     W dalszej części spotkania o swoich zainteresowaniach i osiągnięciach opowiedzieli dwaj stypendyści naszego programu ze starszych klas: Mikołaj i Wojtek. Obaj szóstoklasiści, dzięki Fundacji Świętego Mikołaja, mogą rozwijać swoje pasje. Mikołaj aktywnie trenuje piłkę nożną, Wojtek uczy się programowania, pasjonuje się techniką i fotografią.

343278637_1367458390653555_2579453566141761070_n.jpg

     Po ich prezentacjach dzieci wzięły udział w krótkim quizie na temat twórczości pani Bednarek. Każda z klas wystawiła dwuosobowe przedstawicielstwo. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez fundację i drobne upominki od autorki książek. Na zakończenie spotkania można było dostać autograf z dedykacją pisarki – do stolika ustawiła się długa kolejka młodych czytelników. 

     Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej uczestniczy w naszym programie od 8 lat. Jest najmniejszą szkołą w tym mieście – liczy niewiele ponad  400 uczniów. Stara się zapewniać swoim podopiecznym nie tylko możliwość nauki ale również pomaga rozwijać ich pasje i motywować do samorozwoju. Dlatego też m.in. stworzyła w swojej szkole studio nagraniowo-radiowe – dzięki niemu dzieciaki mogą poznawać tajniki montażu dźwięku i tworzyć własne szkolne radio.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu