Spotkanie koordynatorów stypendialnych w Warszawie

Aktualności

Wystąpienia publiczne były tematem warsztatów prowadzonych dla grupy nauczycieli z całej Polski – koordynatorów naszego programu stypendialnego. W przeddzień całodziennych zajęć nauczyciele zwiedzili z przewodnikiem warszawską Starówkę. Fantastyczna atmosfera, wymiana doświadczeń i wiedzy - tak najlepiej można podsumować te 2 wspólne dni.

Przyjazd rozpoczął się wspólną kolacją w hotelu. Następnie przejechaliśmy wynajętymi busami oświetlonym Traktem Królewskim na Plac Zamkowy. Z Rynku Starego Miasta poszliśmy na nietypowy wieczorny spacer. O tajemnicach starej Warszawy i jej urokliwych zakątkach opowiadała nam przewodnik z Muzeum Warszawy – pani Monika Michałek. Poznaliśmy ciekawostki architektoniczne, historyczne, legendy staromiejskie. Oglądaliśmy ze skarpy warszawskiej panoramę Wisły i prawobrzeżną Warszawę. Chłodny, październikowy wieczór zakończyliśmy na placu Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego. Chętni mogli się napić gorącej herbaty.

Piątkowe warsztaty poprowadził dla naszych gości współpracując z Fundacją trener Przemysław Rybarczyk. Uczestnicy uczyli się z jakich elementów powinno składać się wystąpienie publiczne, jak się do niego przygotować, jak pokonać stres, który często jest z nim związany. Mamy nadzieję, że te wspólnie spędzone godziny pomogły naszym gościom oderwać się od codzienności i zaowocują w ich dalszej pracy i własnym rozwoju.

387560621_323389406960450_6795525672811743142_n.jpg

Temat spotkania wybrany był na podstawie ewaluacji prowadzonej wśród nauczycieli w czerwcu 2023 r. Fundacja Świętego Mikołaja chce jak najlepiej służyć współpracującym szkołom i wspierać nauczycieli - koordynatorów stypendialnych, którzy są wyjątkowym skarbem i każdego dnia wspólnie z nami wspierają stypendystów. 

Do programu Stypendia św. Mikołaja zapraszamy każdą polską szkołę, która wspólnie z nami chce wspierać utalentowane dzieci z niezamożnych rodzin. 

Dziękujemy Muzeum Warszawy, które nieodpłatnie zorganizowało dla nauczycieli fantastyczny wieczorny spacer po Starówce i opowiedziało o historii miasta. 

 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu