Solidarna Szkoła 2022 - ranking cząstkowy
2022/09/13 Aktualności
Ostatni raz przed ogłoszeniem wyników w konkursie "SOLIDARNA SZKŁA 2022" publikujemy ranking cząstkowy szkół zaangażowanych w przyznawanie Stypendiów Świętego Mikołaja.

W konkursie "Solidarna Szkoła 2022" wzięło w tym roku udział 80 szkół. W sumie zgromadziły 282 519,96 zł na stypendia dla swoich uczniów. Zebrane lokalnie pieniądze będą pomnożone przez Fundację Świętego Mikołaja i w 100% trafią do zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin w postaci rocznych stypendiów. Do 19 września szkoły zbierają pieniądze na stypendia, które będą uruchomione w tym roku. Od 20 września każda złotówka będzie odkładana na stypendia w kolejnym roku szkolnym.  

IMG_1370debno.jpg

Wyniki konkursu "SOLIDARNA SZKOŁA 2022" zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali 6 grudnia 2022 roku. 

Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem cząstkowym i wspierania szkolnych funduszy stypendialnych!

Kategoria nr 1: szkoły podstawowe w średnich i dużych miastach (powyżej 20 tys. mieszkańców)
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej - 12 959,92
2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Ełku - 7 787,43
3. Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej - 7 208,16
4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Kętrzynie - 5 000
5. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Krakowie - 4 018
6. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie - 4 000
7. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej - 3 100
8. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie - 2564,70
9. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi - 2 170
10. Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu - 1569,92
11. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Warszawie - 411,30
12. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Mikołaja w Kole - 400

Kategoria nr 2: szkoły ponadpodstawowe w średnich i dużych miastach (powyżej 20 tys. mieszkańców)
1. II Liceum Ogólnokształcace im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku - 10 000
2. III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim - 8 731,69
3. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla W. Jagiełły w Dębicy - 7 800
4. Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy - 6 260
5. Zespół Szkół nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej - 3 572,65
6. I Liceum Ogólnokształcące im.Tadeusza Kościuszki w Koninie - 3 000
7. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie - 2 210
8. Zespół Szkół Powiatowych im. S.Staszica w Opocznie - 2 000
9. I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu - 1 500
10. II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli - 1 350
11. Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży - 1 273,07
12. I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach - 1 240
13. Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych w Łodzi - 1077,86
14. Zespół Szkół nr 2 w Grajewie - 1 000
15. Katolickie Liceum Montessori im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w Krakowie - 750
16. II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie - 600
17. Technikum Ortopedyczne w Świdnicy - 450
18. II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu - 100
19. Liceum Ogólnokształcące nr II im. Piastów Śląskich z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu - 100

Kategoria nr 3: szkoły podstawowe na terenach wiejskich i w małych miastach (poniżej 20 tys. mieszkańców)
1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie - 26 194,60
2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzemesznie - 9 404
3. Szkoła Podstawowa im. I. Łukasiewicza w Czarnej - 8 210
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie - 6 275,90
5. Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych - 4 674,16
6. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle - 4 248,71
7.Szkoła Podstawowa nr 1 w Kożuchowie - 4 225,40
8. Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli - 4 178
9. Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Sufczynie - 2 836
10. Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach - 2 765,92
11. Szkoła Podstawowa w Staniewicach - 2 657,50
12. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Purdzie - 2 523,91
13. Szkoła Podstawowa nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku - 2 485,99
14. Zespół Szkół w Dębnie - 2 470
15. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Grodkowicach - 2 368
16. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cerekwicy - 2 190,81
17. Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jamnicy - 1 421
18. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym - 1 270
19. Szkoła Podstawowa w Jedliczu - 1 256,58
20. Szkoła Podstawowa w Warszkowie - 1 200
21. Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Komorowskiej - 900
22. Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Łąkach - 250
23. Publiczna Szkoła Podstawowa w Smerdynie - 200
24. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Joninach - 100,41
25. Szkoła Podstawowa w Lubnowych - 100
26. Zespół Szkół w Medyni Głogowskiej - 50
27. Publiczna Szkoła Podstawowa w Sieczychach - 2
28. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynkach - 0,16

Kategoria nr 4: szkoły ponadpodstawowe na terenach wiejskich i w małych miastach (poniżej 20 tys. mieszkańców)
1. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyninie - 26 521
2. Zespół Szkół im. gen.J.Kustronia w Lubaczowie - 14 984,39
3. Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie - 8 409,31
4. II Liceum Ogólnokształcące w Końskich - 8 104,29
5. Zespół Szkół Gminnych w Łapczycy - 5 000
6. Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem - 4 363
7. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach - 2 200
8. Zespół Szkół w Krasnobrodzie - 2 000
9. Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 r. - 1 780
10. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu - 1 650
11. I Liceum Ogólnokształcące im. H.Sienkiewicza w Łańcucie - 1 468,72
12. Zespół Szkół im. Marii Grodzickiej w Lubrańcu Marysinie - 1 220
13. Zespół Szkół i Placówek im. Władysława Łokietka w Radziejowie - 1 100
14. Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie - 1 035
15. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli - 1 000
16. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki we Włodawie - 910
17. Technikum w Zespole Szkół w Wojewodzinie - 890
18. Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu - 700
19. Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce - 420
20. Technikum w Czyżewie - 70
21. Zespół Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie - 30,5

Do programu Stypendia św. Mikołaja zapraszamy każdą polską szkołę, która chce wspierać rozwój zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin.

Zapoznaj się z zasadami konkursu "Solidarna Szkoła 2022"

Wpłać na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin w wybranej przez siebie szkole

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Anna Grunwald
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.