Pracownicy firmy Unum Życie wspierają stypendystki Fundacji Świętego Mikołaja

Aktualności

Misją Unum Życie jest pomaganie wszystkim klientom firmy, kiedy najbardziej tego potrzebują. Taką misję realizują wyjątkowi ludzie, pełni empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Zarówno w Polsce, jak i w innych spółkach Grupy Unum,
pracownicy angażują się, aby bezinteresownie wspierać lokalne społeczności.

W tym roku kolejny raz przed Świętami Bożego Narodzenia pracownicy Unum Życie zorganizowali zbiórkę pieniędzy na stypendia dla podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Dzięki darowiznom przekazanym na ten cel dwie stypendystki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich otrzymują stypendia edukacyjne na rozwój swoich talentów i pasji. Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i okazane wsparcie naszym niesamowitym stypendystkom, Natalii i Klaudii.

pocztowka_mikolaj_1.jpg


Kim są Dziewczyny?


Klaudia jest uczennicą 4 klasy z rozszerzonym programem nauczania matematyki, chemii i biologii. W zeszłym roku szkolnym uzyskała średnią ocen 5,38. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Końskich w klasie skrzypiec. W wolnym czasie gra na skrzypcach i pianinie. Z przedmiotów szkolnych najbardziej interesuje się biologią i z tą nauką wiąże swoją przyszłość. W ramach konkursu „Zwolnieni z Teorii” zrealizowała projekt społeczny SŁODKIE ŻYCIE, mający na celu edukowanie i świadomienie ludziom, czym jest cukrzyca. W tym przedsięwzięciu Klaudia pełni funkcję kierownika projektu. Ponadto angażuje się w działalność stowarzyszenia osób niepełnosprawnych NASZ KĄCIK, gdzie pomaga m.in. w drobnych pracach biurowych i opiece nad osobami niepełnosprawnymi. Śpiewa również w scholii parafialnej. Za przyznane stypendium chciałaby opłacić Internet, dodatkowe pomoce naukowe potrzebne do nauki do matury oraz uczestnictwo w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.


Natalia jest uczennicą 2 klasy. Ostatni rok szkolny zakończyła ze średnią ocen 5,57 i świadectwem z wyróżnieniem. Przede wszystkim interesuje się geografią i geologią. Jest laureatką II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geologicznej „Okawango”, dzięki czemu zdobyła indeks na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Brała też udział w XLIX Olimpiadzie Geograficznej i XXIV edycji Konkursu Geologiczno - Środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, w którym zajęła II miejsce w kraju. Natalia kolekcjonuje skały i minerały, których ma już pokaźny zbiór. W wolnych chwilach czyta książki i uprawia trekking. Chętnie pomaga kolegom w lekcjach, przede wszystkim z geografii i z matematyki. Za przyznane stypendium zamierza kupić dodatkowe książki z zakresu geologii i geografii, a także zapisać się na dodatkowe lekcje z języka niemieckiego.


Jeszcze raz dziękujemy pracownikom firmy Unum Życie za okazane wsparcie oraz niesienie pomocy dzieciom. Wierzymy, że poprzez konsekwentną i długofalową pomoc inwestujemy w lepszą przyszłość dzieci i młodzieży.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu