Podsumowanie akcji Stypendium od Serca

Aktualności

Od 6 do 24 grudnia trwała akcja Stypendium od Serca. W tym okresie szkoły należące do programu Stypendia Św. Mikołaja szczególnie aktywnie prowadziły solidarne zbiórki na rzecz zdolnych uczniów, którym sytuacja finansowa utrudnia rozwój. Od 6 do 24 grudnia na subkonta szkolne dzięki darowiznom i zbiórkom wpłynęło 95 000 zł!

Jak Polska długa i szeroka szkoły organizowały różne wydarzenia w ramach których w społecznościach szkolnych zbierane były środki na stypendia. Dzięki zbiórkom na subkontach szkolnych udało się zgromadzić 57 000 zł. W Głownie odbył się Charytatywny Bieg Świętych Mikołajów. We Włodawie odbył się Jarmark Świętego Mikołaja. Dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Końskich przyniósł szkole ponad 5 000 zł na stypendia. W Elblągu odbył się dedykowany stypendiom turniej szachowy. Kiermasze ciast oraz innych okołoświątecznych artykułów i produktów odbyły się w szkołach w Jarosławiu, Ustrzykach, Dębnie, Łodzi, Warszawie, Gliwicach, Purdzie, Czartajewie, Rucianem Nida, Krościenku nad Dunajcem, Chodzieży, Raciborzu, Lubrańcu Marysinie, Wojewodzinie, Wieluniu, Ostrowi Mazowieckiej i Ostrowie Wielkopolskim.

STYPENDIUM-OD-SERCA-2023_kokoryn.jpg

Dzięki sprzedaży kartek świątecznych i innym okołoświątecznym akcjom zbiórkowym szkoła w Czarnej w Bieszczadach zebrała 5 000 zł.

W Mińsku Mazowieckim szkoła, która ostatniej jesieni dołączyła do programu, dzięki zbiórce szkolnej i parafialnej zgromadziła na subkoncie szkolnym 2700 zł, a dodatkowo skutecznie zachęca do wpłat społeczność szkolną, dzięki czemu tylko w okresie od 6 do 24 grudnia indywidualni darczyńcy przekazali na subkonto szkoły ponad 3000 zł.

Poza tym indywidualni darczyńcy wpłacili na subkonta szkolne 21 660 zł, natomiast darczyńcy biznesowi oraz Stowarzyszenia 8 350 zł.

Poza zbiórkami szkolnymi Szkoły przeprowadziły też dwie zbiórki publiczne, w ramach których zebrana została kwota 7 900 zł.

Wszystkie te wpłaty zostaną podwojone przez Fundację  Świętego Mikołaja. We wrześniu 2024 roku dopłaty trafią na subkonta szkół, by chwilę później w stypendialnych transzach zacząć wspierać uczniów w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

Dziękujemy darczyńcom, wpłacającym na konto ogólne programu Stypendia Św. Mikołaja. Dzięki tym wpłatom możemy we wrześniu dokonywać dopłat i wspierać zdolnych uczniów w szkołach. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę!

CHCĘ WESPRZEĆ STYPENDYSTÓW!

Do programu Stypendia Św. Mikołaja zapraszamy każdą szkołę w Polsce, która wraz z Fundacją Świętego Mikołaja chce wspierać zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin w swoich społecznościach szkolnych.

SZKOŁO DOŁĄCZ!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu