Podsumowanie akcji Stypendium od Serca

Aktualności

Od 6 do 24 grudnia trwała akcja Stypendium od Serca. W tym okresie szkoły należące do programu Stypendia Św. Mikołaja szczególnie aktywnie prowadziły solidarne zbiórki na rzecz zdolnych uczniów, którym sytuacja finansowa utrudnia rozwój. Od 6 do 24 grudnia na subkonta szkolne dzięki darowiznom i zbiórkom wpłynęło 95 000 zł!

Jak Polska długa i szeroka szkoły organizowały różne wydarzenia w ramach których w społecznościach szkolnych zbierane były środki na stypendia. Dzięki zbiórkom na subkontach szkolnych udało się zgromadzić 104 437 zł. W Głownie odbył się Charytatywny Bieg Świętych Mikołajów. We Włodawie odbył się Jarmark Świętego Mikołaja. Dwudniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Końskich przyniósł szkole ponad 5 000 zł na stypendia. W Elblągu odbył się dedykowany stypendiom turniej szachowy. Kiermasze ciast oraz innych okołoświątecznych artykułów i produktów odbyły się w szkołach w Jarosławiu, Ustrzykach, Dębnie, Łodzi, Warszawie, Gliwicach, Purdzie, Czartajewie, Rucianem Nida, Krościenku nad Dunajcem, Chodzieży, Raciborzu, Lubrańcu Marysinie, Wojewodzinie, Wieluniu, Ostrowi Mazowieckiej i Ostrowie Wielkopolskim.

STYPENDIUM-OD-SERCA-2023_kokoryn.jpg

Dzięki sprzedaży kartek świątecznych i innym okołoświątecznym akcjom zbiórkowym szkoła w Czarnej w Bieszczadach zebrała 5 000 zł.

W Mińsku Mazowieckim szkoła, która ostatniej jesieni dołączyła do programu, dzięki zbiórce szkolnej i parafialnej zgromadziła na subkoncie szkolnym 2700 zł, a dodatkowo skutecznie zachęca do wpłat społeczność szkolną, dzięki czemu tylko w okresie od 6 do 24 grudnia indywidualni darczyńcy przekazali na subkonto szkoły ponad 3000 zł.

Indywidualni darczyńcy wpłacili na subkonta szkolne 14 700 zł, natomiast darczyńcy biznesowi oraz Stowarzyszenia 23 000 zł. 

Poza zbiórkami szkolnymi Szkoły przeprowadziły też dwie zbiórki publiczne, w ramach których zebrana została kwota 7 900 zł.

Wszystkie te wpłaty zostaną podwojone przez Fundację  Świętego Mikołaja. We wrześniu 2024 roku dopłaty trafią na subkonta szkół, by chwilę później w stypendialnych transzach zacząć wspierać uczniów w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

Dziękujemy darczyńcom, wpłacającym na konto ogólne programu Stypendia Św. Mikołaja. W samym tylko grudniu została przekazana łączna kwota 24 000 zł. Dzięki tym wpłatom możemy we wrześniu dokonywać dopłat i wspierać zdolnych uczniów w szkołach. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę!

CHCĘ WESPRZEĆ STYPENDYSTÓW!

Do programu Stypendia Św. Mikołaja zapraszamy każdą szkołę w Polsce, która wraz z Fundacją Świętego Mikołaja chce wspierać zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin w swoich społecznościach szkolnych.

SZKOŁO DOŁĄCZ!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu