Konkurs "Mam tę Moc" - rozstrzygnięcie drugiej sesji!
2023/05/22 Aktualności
Od 15 do 21 maja miała miejsce druga z trzech sesji konkursu "Mam tę Moc". Stypendyści programu Stypendia Św. Mikołaja wysyłali do Fundacji Świętego Mikołaja nagrania, na których prezentowali swoje talenty i pasje. Dziś jury konkursu przyznało nagrody uczestnikom pierwszej sesji konkursu.

Tym razem komisja konkursowa zdecydowała się przyznać dwie nagrody główne. Drugą sesję konkursu wygrywają ex aequo Julia z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego Bydgoszczy i Szymon z Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie.

mam-te-moc.jpg

Julia jest osobą wszechstronną. W szkole rozwija uzdolnienia plastyczne, a popołudniami gra w zespole muzycznym. W filmie opowiada jak odkryła i pokochała rzeźbę.

Szymon od lat trenuje taniec towarzyski. Na swoim koncie ma Wicemistrzostwo Tańca Towarzyskiego okręgu podlaskiego. Szymon angażuje się w życie społeczne szkoły i lokalne inicjatywy, a w wolnej chwili rysuje, szkicuje i majsterkuje. W filmie Szymon opowiada czym jest dla niego taniec i jak odkrył pomysł na siebie.

Obie szkoły nagrodzonych uczniów otrzymają od Fundacji Świętego Mikołaja 3000 zł na stypendium dla zdolnego ucznia.

Nagrody dodatkowe otrzymują Michał ze Szkoły Podstawowej im. Łukasiewicza w Czarnej oraz Łukasz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie.

Michał uczy się gra na fortepianie, a muzyka jest dla niego nie tylko pasją, ale też sposobem nadawania światu harmonii i porządku oraz zmieniania ludzi na lepsze…

Łukasz uczy się szóstej klasie w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie. Ma wiele zainteresowań – trenuje piłkę nożną, rozwija się matematycznie (ma na koncie wyróżnienie w konkursie Kangur), gra w szachy i redaguje gazetkę szkolną. Prawdziwą jego pasją jest gra na gitarze i tą pasją dzieli się z nami w filmiku.

Zachęcamy do obejrzenia wyróżnionych zgłoszeń!

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zdolności i talentów! Zachęcamy też do udziału w kolejnych sesjach konkursu. Od 22 do 28 maja można nadsyłać zgłoszenia do ostatniej sesji konkursu, której  rozstrzygnięcie ogłosimy 29 maja.  

Fundatorami nagród w konkursie są firmy: JabraJBL i SDX.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Anna Grunwald
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.