Granie w Pomaganie - ranking szkół po realizacji projektu charytatywnego

Aktualności

W projekcie Granie w Pomaganie bierze udział 30 Szkolnych Klubów Wolontariatu z całej Polski, które podjęły wyzwanie zmiany świata na lepsze zaczynając od swojej lokalnej społeczności.

W kwietniu uczniowie angażujący się w Szkolnych Kołach Wolontariatu organizowali własne projekty charytatywne w swoich społecznościach. Każdy zespół wolontariuszy sam zdecydował, na jaki cel chce zbierać pieniądze: na Stypendia św. Mikołaja w swojej szkole czy na pomoc Ukrainie. Były też szkoły, które przekazały środki na oba te cele. 

Uczniowie organizowali przeróżne wydarzenia: kiermasze ciast, słodkości oraz własnoręcznie wykonywanych świątecznych ozdób i palm wielkanocnych. Wykorzystywali też swoje talenty, np. występując na szkolnych koncertach lub w przedstawieniach. Wolontariusze zorganizowali Dzień Sportu, Pokazy Talentów, Zdrowe Śniadania, bieg charytatywny. Pisali też listy do absolwentów. Jeden z nich po otrzymaniu takiego listu przekazał szkole darowiznę w wysokości 15 000 zł!

101.jpg

Zadanie polegające na przeprowadzeniu miniprojektu charytatywnego zostało już ocenione przez komisję. Wyniki sumaryczne z wszystkich dotychczasowych zadań można zobaczyć na stronie www.mikolaj.org.pl/granie-w-pomaganie.


Każdy wolontariusz biorący udział w projekcie otrzyma zaświadczenie o odbytym wolontariacie i zdobytych kompetencjach, a zwycięskie 3 szkolne kluby wolontariatu pojadą razem z nami na rozwojowy wyjazd do Trójmiasta. Wyjazd odbędzie się w czerwcu.

Projekt „Granie w Pomaganie – aktywizacja i rozwój szkolnych klubów wolontariatu” jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Wolności – program Nowe FIO.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu