Granie w Pomaganie - ranking szkół po 3 zadaniu

Aktualności

W projekcie Granie w Pomaganie bierze udział 30 Szkolnych Klubów Wolontariatu z całej Polski, które podjęły wyzwanie zmiany świata na lepsze zaczynając od swojej lokalnej społeczności.

Tym razem spotkania wolontariuszy dotyczyły zaplanowania konkretnych działań, a mianowicie miniprojektów charytatywnych, w ramach których uczniowie zbierali pieniądze na wybrany przez siebie cel: stypendia dla zdolnych, zaangażowanych społecznie uczniów swojej szkoły lub pomoc Ukrainie.

W czasie spotkań wolontariusze rozpisali harmonogram swoich działań, określili cele, grupę odbiorców wydarzenia oraz zdecydowali, kogo poproszą o pomoc w przygotowaniach. Zastanowili się także nad tym, jakie trudności mogą ich spotkać i jak im zawczasu zapobiec. 

IMG-20220323-WA0005.jpg

Trzecie zadanie zostało już ocenione przez komisję. Wyniki sumaryczne z wszystkich trzech zadań prezentujemy na stronie www.mikolaj.org.pl/granie-w-pomaganie.

Każdy wolontariusz biorący udział w projekcie otrzyma zaświadczenie o odbytym wolontariacie i zdobytych kompetencjach, a najlepsze 3 szkolne kluby wolontariatu pojadą razem z nami na rozwojowy wyjazd do Trójmiasta. Wyjazd odbędzie się w czerwcu.

Projekt „Granie w Pomaganie – aktywizacja i rozwój szkolnych klubów wolontariatu” jest realizowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Wolności – program Nowe FIO.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu