Dotacja z programu "Kultura Dostępna" na realizację zimowego projektu kulturalnego dla stypendystów
2023/06/28 Aktualności
Bardzo się cieszymy, że kolejny raz Narodowe Centrum Kultury wsparło nasz projekt dotacją z programu "Kultura Dostępna". Dzięki przekazanym środkom będziemy mogli w grudniu zaprosić stypendystów z mniejszych miejscowości do odwiedzenia Warszawy i wzięcia udziału w dwudniowym projekcie kulturalnym.

Motywem przewodnim wydarzenia będzie odkrywanie dawnych polskich tradycji świątecznych jako element kształtujący teraźniejszość i łączący Polaków. Wydarzenie planowane jest w okolicach wspomnienia Świętego Mikołaja, a więc 6 grudnia 2023 r. Jest to dla Fundacji Świętego Mikołaja ważny dzień. Z tej okazji chcemy dla młodzieży, która ma trudniejszy start, a wyróżnia się uzdolnieniami i zaangażowaniem, zorganizować szereg atrakcji, które będą inspirujące, a zarazem rozwijające wyobraźnie i wiedzę. W ramach projektu poruszone zostaną świąteczne aspekty w sztuce, muzyce i zwyczajach staropolskiego stołu. Nawiążemy również do postaci biskupa Świętego Mikołaja, który jest patronem fundacji.

020A4817.jpg

Stypendyści odwiedzą dwie rezydencje królewskie: Pałac w Wilanowie i Łazienki Królewskie. W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną: świąteczne warsztaty artystyczne w formierni w Łazienkach Królewskich, gra terenowa po pięknych zimowych alejkach Łazienek, warsztaty rekonstrukcyjne w Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie, koncert muzyczny, zwiedzanie królewskich ogrodów światła oraz wykład o Biskupie Świętym Mikołaju.

To będą inspirujące dwa dni. Już nie możemy się doczekać!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

  

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Anna Grunwald
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.