Dopłaty na stypendia w szkołach współpracujących z Fundacją

Aktualności

Fundacja Świętego Mikołaja przekazała właśnie 288 860 zł na szkolne subkonta stypendialne. Środki trafiły do szkół współpracujących z Fundacją w ramach programu Stypendia św. Mikołaja i już za chwilę w 100% trafią do zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin.

Podsumowaliśmy zaangażowanie społeczności lokalnych w szkołach współpracujących z Fundacją Świętego Mikołaja. Od 20 września 2021 do 19 września 2022 roku szkoły zebrały lokalnie 328 176,16 zł na stypendia dla swoich zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Bardzo cieszy nas ten dobry wynik, który kolejny raz potwierdza przekonanie, o tym że kultura solidarności w Polsce jest żywym i realnym doświadczeniem. 

IMG_9921klementowice.jpg

Fundacja Świętego Mikołaja pomnaża pieniądze na stypendia, które solidarnie gromadzą społeczności lokalne na szkolnych subkontach stypendialnych. W ten sposób wspieramy oddolne zaangażowanie na rzecz zdolnych dzieci, którym sytuacja finansowa rodziny uniemożliwia rozwinięcie skrzydeł. Stypendia do uczniów dotrą już lada moment. Do 30 września trwa nabór wniosków.  

Szkoły współpracujące z Fundacją mogą liczyć na pełne wsparcie administracyjne, księgowe i formalne przy realizacji stypendiów dla swoich zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Szkoły otrzymują dedykowane subkonto stypendialne, materiały do prowadzenia lokalnych zbiórek funduszy i narzędzie cyfrowe do obsługi naboru wniosków o stypendia od swoich uczniów. Nauczycieli, którzy są lokalnymi liderami i koordynatorami programu stypendialnego co roku zapraszamy na nieodpłatne warsztaty i szkolenia podnoszące ich kompetencje. Każdego dnia służymy szkołom aby były w stanie lokalnie prowadzić program stypendialny, a raz do roku przekazujemy dopłaty, których wysokość zależy od osiągniętego wyniku lokalnej zbiórki pieniędzy na stypendia w szkole.  

Do programu Stypendia św. Mikołaja zapraszamy każdą polską szkołę, która chce wspierać rozwój zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin.

>>SZKOŁO DOŁĄCZ 

   

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu