341 nowych stypendystów św. Mikołaja

Aktualności

Przyznaliśmy 341 stypendiów św. Mikołaja utalentowanym i zaangażowanym dzieciom z niezamożnych rodzin. W sumie na stypendia przekażemy w tym roku 963 950 zł. Jest to rekordowa liczba dzieci i rekordowa kwota w naszym programie stypendialnym.

Stypendia św. Mikołaja trafią do dzieci od 5 klasy szkoły podstawowej aż do matury. Stypendia pozwolą rozwijać skrzydła i zainwestować w rozwój zainteresowań uczniom zdolnym, którzy mają już pierwsze osiągnięcia z zakresu nauki, sportu bądź sztuki i angażują społecznie na rzecz szkoły, harcerstwa czy społeczności lokalnej. Bardzo cieszymy się, że aż 341 uczniów otrzyma wsparcie i będzie mogło rozwijać skrzydła!

Stypendia trafią do 212 dziewczynek i 128 chłopców. Są to dzieci wychowujące się w rodzinach niezamożnych, w których brakuje środków finansowych niezbędnych do inwestowania w pasje i talenty dzieci. Wśród nich jest bardzo dużo osób z rodzin wielodzietnych, lub takich w których jest tylko jeden rodzic, wiele ze stypendystów wychowuje się także w rodzinach, które dotyka choroba lub niepełnosprawność. Bardzo cieszymy się, że poprzez stypendia możemy wspierać rozwój dzieci. 

8531.jpg

Wśród tegorocznych stypendystów jest między innymi:

Anastasia z Suchego Lasu (16 lat), która  jest wybitną baletnicą. Do Polski, bez rodziców przyjechała w zeszłym roku z Ukrainy aby kontynuować edukację w szkole baletowej. Obecnie uczy się w Poznaniu. Rok szkolny w polskiej szkole zakończyła z wybitną średnią ocen. Tańczyła także w wielu przeglądach, festiwalach i projektach artystycznych. Stypendium jest niezbędne aby mogła dalej rozwijać swój wyjątkowy talent.     

Oliwier z Sanoka (18 lat), który ma duże osiągnięcia w unihokeju. Jest zdobywcą 1 miejsca w finałach ogólnopolskich młodzieży w unihokeju i wielu innych rozgrywek. Jest aktywnym wolontariuszem. Ma dwóch braci. Tata Oliwiera jest rencistą, a rodzina żyje bardzo skromnie. 

Ola z Ełku (12 lat) jest bardzo utalentowana plastycznie. W diecezjalnym konkursie malarskim zdobyła I miejsce. Reprezentuje szkołę w zawodach biegowych i jest zaangażowana w wolontariat w caritasie. Ma jedną z wyższych średnich ocen w swojej szkole. Ola ma troje rodzeństwa.    

Dominik z Fałkowa (17 lat) jest laureatem olimpiady historycznej i Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o ZSZZ "Solidarność". Jest zaangażowany w działania ochotniczej straży pożarnej. Rodzina utrzymuje się tylko z jednej nauczycielskiej pensji taty Dominika. 

Stypendia św. Mikołaja przyznaliśmy w tym roku we współpracy z 85 szkołami z różnych zakątków Polski: i z Białegostoku, Bań Mazurskich, Ostrowa Wielkopolskiego, Lubaczowa, Krościenka i Rud na Śląsku. Bardzo cieszmy się, że we całej Polsce są szkoły, które solidarnie chcą wspierać swoich uczniów! 

Do programu Stypendia św. Mikołaja zapraszamy każdą polską szkołę, która wspólnie z nami chce wspierać utalentowane dzieci z niezamożnych rodzin. Stypendia zmieniają ich życie i pozwalają rozwijać skrzydła. Fundacja Świętego Mikołaja wspiera szkoły i za swoją pomoc nie pobiera żadnych opłat ani prowizji.  

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na stypendia!

Chcesz ufundować stypendium uzdolnionym dzieciom? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999 z dopiskiem: darowizna na Stypendia Św. Mikołaja lub kliknij i przekaż darowiznę on-line

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu