Zdjęcie szkoły

Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu

28-230 Połaniec, Ruszczańska 23

Kopiuj
Stan konta

600.66 PLN

Do kolejnego stypendium brakuje

1399.34 PLN

Stypendyści w tym roku

1

Opis szkoły

Powstanie i rozwój szkoły średniej w Połańcu związany był ściśle z budową i funkcjonowaniem jednej z największych w Polsce elektrowni. Absolwenci szkoły mieli zasilać kadrę powstającego zakładu i firm wykonawczych. Zasadniczą Szkołę Zawodową dla Pracujących w Elektrowni "Połaniec" otworzono z dniem 1 września 1973 r. decyzją Pierwszego Zastępcy Ministra Górnictwa i Energetyki mgr inż. Eryka Porąbki.

Przełomem w funkcjonowaniu szkoły stał się rok 1984 - 26 stycznia 1984 r. Kuratorium Oświaty i Wychowania w Tarnobrzegu wyraziło zgodę na powołanie z dniem 1 września 1984 r. 5-letniego Technikum Energetycznego na podbudowie szkoły podstawowej o specjalności "energetyka cieplna".

Szkoła z biegiem czasu rozrastała się, przybywało kierunków nauczania, wzbogacała się jej baza, by wreszcie doczekac decyzji o zorganizowaniu jej w postaci Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jedrusie" w Połańcu.

Połanieckie Liceum Ogólnokształcące istnieje od 1 września 1992 r. Początkowo uczniowie liceum kształcili się tylko w jednym oddziale ogólnokształcącym, ale szkoła nieustannie się rozwija i obecnie funkcjonują w niej następujące kierunki nauczania:

1) matematyka, informatyka, fizyka (klasa matematyczno-informatyczna)

2) biologia, chemia, fizyka (klasa biologiczno-chemiczna)

3) język polski, historia, wiedza o społeczeństwie (klasa humanistyczna)

4) wychowanie fizyczne, biologia, geografia (klasa sportowa)


Zajęcia prowadzi bardzo dobrze wykwalifikowana kadra nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, większość uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego i mianowanego oraz posiada certyfikat egzaminatora CKE (egzaminu maturalnego).

Szkoła posiada doskonale wyposażone pracownie przedmiotowe biologii, chemii, matematyki, języka polskiego, fizyki, geografii oraz komputerowe (z różnorodnym sprzętem: komputery klasy IBM PC i Apple Macintosh oraz stały dostęp do Internetu, skomputeryzowaną bibliotekę z czytelnią wraz z Multimedialnym Centrum Informacyjnym).

O renomie szkoły zaświadczają i stanowią powód do dumy laureaci i finaliści wielu konkursów i olimpiad przedmiotowych, a było ich w ostatnich latach kilkudziesięciu.
W rankingu ogólnopolskim uczniowie LO znaleźli swoje miejsce wśród najlepszych, osiągając w roku 2010 1 miejsce w powiecie, 8 w województwie oraz 201 w kraju.


Przekaż darowiznę na stypendia dla uczniów z tej szkoły.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas na stypendia@mikolaj.org.pl lub możesz skontaktować się bezpośrednio z koordynatorami programu.

Zdjęcie portretowe Antoniny Grządkowskiej - menedżerki programów edukacyjnych w Fundacji Świętego Mikołaja
Antonina Grządkowska

Menedżer programów edukacyjnych

Zdjęcie portretowe Anny Grunwald - koordynatorki programu w Fundacji Świętego Mikołaja
Anna Grunwald

Koordynator programu