Zespół Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie
98-100 Łask, Dworska 2

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 0.00 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 2000.00 zł
Opis szkoły
ZSM-T w Ostrowie to szkoła do akcji specjalnych, dla młodych ludzi z pasją i charakterem...

Nasze motto to: patriotyzm, przygoda, pasja.


Szkolimy przyszłych:

żołnierzy
policjantów
strażaków
siatkarki
piłkarzy (piłka nożna)

Proponujemy naukę w czterech profilach, każdy z inną dawką adrenaliny:
* klasa wojskowa
* klasa policyjna
* klasa pożarniczo –ratownicza
* klasa mistrzostwa sportowego (SMS)
piłka siatkowa dla dziewcząt - Łaskovia
piłka nożna dla chłopców – Korab Łask


Jesteśmy szkołą z tradycją. Już od 12 lat realizujemy innowację pedagogiczną pn. „Podstawy wiedzy o służbach mundurowych”. Uczestniczymy również w Programie Ministerstwa Obrony Narodowej „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”.

Program ten został uruchomiony 1 września 2017 roku. Nasza szkoła jako jedna z 58 szkół z całego kraju, została zakwalifikowana już do pierwszej edycji. Corocznie otrzymujemy stosowny certyfikat. Od września 2020 roku realizowana jest IV Edycja Programu "Certyfikowane Klasy "Mundurowe.

Program ma formę zajęć teoretycznych i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego podczas obozów szkoleniowych. Łącznie to 185 godzin lekcyjnych realizowanych w formie innowacji pedagogicznej, w ramach przedmiotu Edukacja wojskowa. Powyższe zajęcia odbywają przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych MON, w formie wsparcia pozafinansowego w postaci instruktorów wojskowych prowadzących zajęcia, dostępu do obiektów i sprzętu wojskowego oraz zajęć w szkole, na które przybywają instruktorzy wojskowi.

Nasi uczniowie po zakończeniu nauki będą mogli przejść kilkutygodniowe szkolenie poligonowe zakończone przysięgą wojskową oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na dodatkowe punkty w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.
Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL44109000049149000000000556
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.