Szkoła Podstawowa w Perłach
11-600 Węgorzewo, Perły 33

Złóż wniosek o przyznanie stypendium

Stan konta 5474.84 zł
Stypendyści w tym roku 0
Do kolejnego stypendium brakuje 525.16 zł
Opis szkoły

Jesteśmy szkołą z klimatem! Niewielką, ale wielką duchem!
Perły to wieś na Mazurach położona 12 kilometrów za Węgorzewem w stronę granicy polsko - rosyjskiej. W roku szkolnym 2016/17 uczęszcza do nas 130 dzieci. Posiadamy 2 oddziały przedszkolne ( dla dzieci 3-4-letnich i dla dzieci 5-6-letnich) oraz klasy I-VI.
W związku z reformą oświaty, niżem demograficznym, wyjazdami młodych ludzi w celu poszukiwania pracy kilka lat temu nad szkołą zawisła wizja likwidacji. Dlatego też od wielu lat staramy się promować naszą szkołę w środowisku lokalnym.
Podjęliśmy szereg działań z tym związanych: umieszczaliśmy ogłoszenia o nas w tygodniku lokalnym ?Węgorzewski Tydzień?, opracowaliśmy ulotki, które pojawiły się we wszystkich najczęściej odwiedzanych miejscach w Wegorzewie i okolicy. Każdego roku organizujemy działania promujące naszą szkołę, m.in.: półkolonie w okresie wakacji, półzimowiska w okresie ferii zimowych, ?Internetowe Piątki?, Dni Rodziny, Dni Sportu, imprezy typu: choinki szkolne, andrzejki, konkursy, noce w szkole.
Dzięki temu udało się nam pozyskać nowych uczniów z miasta Węgorzewo i jego okolic. W sumie dojeżdża do nas 71 dzieci spoza obwodu. Uważamy, że jest to wielki sukces szkoły. Cieszymy się, gdyż uczniowie do nas uczęszczający i ich rodzice wyrażają dobrą opinię o szkole i przekazują ją znajomym.

Szkoła nasza ma już ponad 40 lat. Została wybudowana bez sali gimnastycznej i funkcjonowała tak do momentu utworzenia gimnazjów. Wtedy to zmalała liczba uczniów i oddziałów, więc jedno z pomieszczeń zaadaptowaliśmy na salę do ćwiczeń. Obecnie wzrasta liczba uczniów i oddziałów (ku naszej uciesze!), gdyż są dwa oddziały przedszkolne, w związku z tym ponownie potrzebujemy miejsca na salę gimnastyczną. Chcielibyśmy wspomóc gminę Węgorzewo w działaniach, które czyni na rzecz oświaty. Bardzo dobrze układa się współpraca z lokalnymi władzami i ZEASiP w Węgorzewie. Dzięki tej współpracy nasza szkoła jest bardzo dobrze wyposażona, mamy plac zabaw, trampolinę, sprzęt sportowy, dwie tablice multimedialne, zestawy audiowizualne w każdej klasie (laptop, rzutnik i ekran), pracownię komputerową i pracownię językową. Największym naszym marzeniem jest w chwili obecnej sala gimnastyczna.
W czerwcu 2013r szkoła została laureatem konkursu "Kolorowe boiska, czyli szkolna pierwsza liga" w nagrodę otrzymując wielofunkcyjne boisko.

Podziel się miłością z uczniami tej szkoły
nr konta szkoły: PL16109000049149000000000187
Kopiuj
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Joanna Głodowska
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.