Informacje o szkole
Technikum Ortopedyczne w Świdnicy
Zgłoszona
Technikum Ortopedyczne w Świdnicy
Typ szkoły:
Szkoła średnia 
Adres:
58-100 Świdnica, ul. Traugutta 7 
Patron:
 
Telefon:
74 851 31 57 
Faks:
 
Adres email:
Adres WWW:
Technikum Ortopedyczne w Świdnicy
Nasza szkoła powstała w roku 2014. Wtedy przyjęliśmy 32 uczniów i uczyli się oni w jednej klasie- 1X
Obecnie naszej szkole uczy się 132 uczniów w 5 oddziałach, każdy o tym samym zawodzie- technik ortopeda.
Zawód ten wraca na rynek pracy, a szkoła otwiera młodzieży drzwi do dalszego kształcenia na kierunkach medycznych. Technik ortopeda zajmuje się wykonywaniem i dobieraniem sprzętu ortopedycznego. Uczniowie uczą się tego w naszych pracowniach zawodowych oraz zdobywają wiedzę na praktykach w zakładach ortopedycznych, szpitalach czy sklepach medycznych.
Oprócz tego uczniowie mają możliwość zdania matury która otwiera drogę do dalszej edukacji.
W szkole jest aktywnie prowadzony samorząd uczniowski, gdzie uczniowie podejmują różne inicjatywy- konkursy, organizowanie imprez okolicznościowych i różnego rodzaju akcje.
W grupie pierwszej pomocy uczniowie uczą się jak prawidłowo pomagać osobom poszkodowanym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. W tamtym roku nasza grupa zajęła drugie miejsce w Regionalnym Konkursie Pierwszej Pomocy organizowanym przez Czerwony Krzyż.
Uczniowie chętnie biorą udział w akcjach wolontariatu. Naszą tradycją stało się wysyłanie kartek dla powstańców w akcji BohaterOn. W tamtym roku uczestniczyliśmy też w akcjach wyprowadzania psów ze schroniska i zbiórkach karmy. Wykonywaliśmy również ozdoby na kiermasze świąteczne, a dochód przeznaczyliśmy na zakup przyborów szkolnych dla dzieci uczęszczających na zajęcia w Ośrodku Terapii zajęciowej w Strzegomiu.
Nasi uczniowie dwukrotnie zakwalifikowali się do ogólnopolskiego Finału Konkursu Obłędne Dyktando.
Szkoła od roku 2020 r. bierze udział w projekcie Erasmus+. Tematem naszego projektu jest „Wonderful Green World”, czyli wspaniały zielony świat. Uczniowie będą przygotowywać różnego rodzaju projekty i brać udział w konkursach o tematyce przyrodniczej. Uczniowie najbardziej zaangażowani w projekt będą mieli okazje odwiedzić kraje partnerskie: Hiszpanię, Słowację oraz Włochy.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
1,13 zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
1,13 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
0
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
83 1090 0004 9149 0000 0000 0533
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja