Informacje o szkole
Szkoła Podstawowa nr 3 w Kudowie-Zdroju
Zgłoszona
Szkoła Podstawowa nr 3 w Kudowie-Zdroju
Typ szkoły:
Szkoła podstawowa 
Adres:
57-350 Kudowa-Zdrój, ul. Kościuszki 58 
Patron:
im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości 
Telefon:
74 8661440 
Faks:
74 8661440 
Adres email:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Kudowie Zdroju istnieje od 1945 roku. Mury naszej szkoły opuściły już tysiące absolwentów. Wychowujemy naszych uczniów w idei Małej Ojczyzny. Szkoła usytuowana jest w regionie, w którym przenikają się elementy trzech kultur: polskiej, czeskiej i niemieckiej. Motto naszej szkoły brzmi: "KORZENIE NAUKI SĄ GORZKIE A OWOCE SŁODKIE".
Obecnie w naszej szkole uczy sie 109 uczniów w sześciu oddziałach. Zajęcia prowadzi 18 nauczycieli z terenu Kudowy. Uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego. Staramy się urozmaicać pobyt naszych uczniów w szkole dodatkową ofertą zajęć pozalekcyjnych. Oprócz zajęć dydaktycznych uczniowie mają możliwość wyboru zajęć dodatkowych rozwijających ich zainteresowania i talenty, są to: koło plastyczne, artystyczne, matematyczno-przyrodnicze, polonistyczne, sportowe, taneczne i turystyczne. Uczniowie mający trudności w nauce mogą korzystać z zajęć wyrównawczych z matematyki i języka polskiego oraz zajęć kompensacyjno-wychowawczych prowadzonych przez pedagoga szkolnego. Od 2004 roku wznowiona została, po wieloletniej przerwie, działalność gromady zuchowej. Obecnie nosi nazwę "Białe Orlęta" i liczy 15 zuchów. Zbiórki odbywają się raz w tygodniu. Przy szkole funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy "Kudowianka" w ramach którego dzieci mogą brać udział w sekcji zapaśniczej, unihokeja, taneczno-akrobatycznej.
Od wielu lat w szkole organizowane są tradycyjne spotkania i uroczystości świąteczne. Biorą w nich udział uczniowie, rodzice, mieszkańcy Czermnej, nauczyciele. Do stałego kalendarza imprez i uroczystości weszły m.in. Wernisaż Jesienny, Kiermasz Bożonarodzeniowy z Jasełkami, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty.
Szkoła prowadzi systematyczną współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną, Urzędem Miasta, Policją, Parkiem Narodowym Gór Stołowych, Domem Pracy Twórczej "Cyganeria", Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Basenem "Wodny Świat", Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną i Parafią pod wezwaniem św. Bartłomieja w Czermnej
Uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w konkursach gminnych, międzygminnych, ogólnopolskich oraz w zawodach sportowych na różnym szczeblu. Szczególne osiągnięcia odnoszą w zapasach i pływaniu.
Każda szkoła jest inna, każda ma swoją specyfike i własną atmosferę. Mocną szkołą naszej szkoły jest jest wielkość i liczebność. Praca w małolicznych klasach daje możliwość lepszego i szybszego poznania każdego ucznia, dotarcia do jego potrzeb i mozliwości oraz indywidualizacji pracy z uczniem zarówno słabym jak i zdolnym.
W swojej pracy staramy się wyjśc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
1 463,87 zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
20 463,87 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
23
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
03 1090 0004 9149 0000 0000 0033
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja