Informacje o szkole
I Liceum Ogólnokształcące im.Tadeusza Kościuszki w Koninie
Zgłoszona
I Liceum Ogólnokształcące im.Tadeusza Kościuszki w Koninie
Typ szkoły:
Szkoła średnia 
Adres:
62-500 Konin, ul. Mickiewicza 14 
Patron:
Tadeusz Kościuszko 
Telefon:
0632428782 
Faks:
0632445002 
Adres email:
Adres WWW:
I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Koninie jest najstarszą szkołą średnią w Koninie, we wrześniu 2018r. obchodziliśmy 155-lecie szkoły z udziałem Absolwentów, którzy spotykają się na tradycyjnych zjazdach co 5 lat.
Nasza szkoła jest pięknie położona w pobliżu konińskiej Starówki, tuż przy Parku im. F. Chopina. Dysponujemy dobrą i nowoczesną bazą dydaktyczną (bezpłatny i szybki dostęp do Internetu, 3 pracownie komputerowe, centrum multimedialne, komputery przenośne, rzutniki multimedialne, nowoczesna aula na 200 miejsc, kompleks sportowy). Dzisiejsza szkoła łączy tradycję z nowoczesnością. Ciemne korytarze przedwojennego gmachu ozdabiają tabla ze zdjęciami absolwentów, wśród których uczniowie mogą odnaleźć fotografię własnego dziadka. Specyficzny duch tradycji daje odczuć swoją obecność na każdym kroku. Zajęcia dydaktyczne trwają do godz. 15.05. Po południu organizowane są liczne zajęcia dodatkowe: artystyczne,naukowe, sportowe:każdy uczeń może znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego, od tworzenia szkolnej TV "Kościuszko", wokalnych i instrumentalnych prezentacji po pracę w kołach naukowych, tworzenie prac badawczych. Od 2018r. szkoła oferuje możliwość nauki w oddziałach dwujęzycznych.
Wg różnych rankingów zajmujemy czołowe miejsca wśród szkół w Wielkopolsce, potrafimy przygotować naszych uczniów do egzaminu dojrzałości. Zdajemy go prawie w 100% na wysokim poziomie. Ponad 80% maturzystów kontynuuje naukę w publicznych wyższych uczelniach w całym kraju.
W szkole uczniowie posiadają do dyspozycji sklepik szkolny oraz kawiarenkę.
Proponujemy naukę w profilach humanistycznych, dla pasjonatów nauk psychologicznych i społecznych. Proponujemy profil medyczny (dla przyszłych lekarzy, farmaceutów, biologów), profile oparte o przedmioty ścisłe, a także klasę dla przyszłych geografów i ekonomistów. We wszystkich profilach szkoła kładzie nacisk na języki obce (angielski, niemiecki, hiszpański). Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.1lokonin.pl . Zapraszamy do Konińskiej 1 tradycyjnego Staraka!
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
9 302,00 zł
Stypendia w bież. sem.
1
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
42 052,00 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
32
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
19 1090 0004 9149 0000 0000 0133
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja