Informacje o szkole
IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
Zgłoszona
IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
Typ szkoły:
Szkoła średnia 
Adres:
82-300 Elbląg, ul. Sienkiewicza 4 
Patron:
Komisja Edukacji Narodowej 
Telefon:
0552337059 
Faks:
0552337059 
Adres email:
IV Liceum Ogólnokształcące umożliwia rozwój zainteresowań humanistycznych, artystycznych, naukami przyrodniczymi oraz naukami ścisłymi.
W placówce organizowanych jest wiele imprez dla uczniów naszej szkoły jak również dla uczniów szkół w regionie, np.: otrzęsiny, andrzejki, walentynki, studniówki, turnieje klas, happeningi, debaty, konkursy przedmiotowe, Międzyszkolny Festiwal Sztuki Słowa "ŻABA", liga matematyczna, karaoke, zawody sportowe, wycieczki, rajdy, akcje charytatywne.
Uczniowie realizują projekt Maraton Matematyczny wraz ze Stowarzyszeniem Fabryka Działań Niemożliwych. Celem Maratonu jest walka z analfabetyzmem matematycznym oraz popularyzacja matematyki.
Podpisano rónież umowę o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Uczniowie IV LO mogą uczestniczyć w zajęciach praktycznych z biologii, meteorologii i hydrologii prowadzonych w specjalistycznych laboratoriach PWSZ przez pracowników naukowo - dydaktycznych uczelni.
W 2009 r. IV LO w Elblągu zostało Regionalnym Ośrodkiem Projektu Informatyka+. Jest to ponadregionalny projekt edukacyjny z zakresu informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Szkoła ma dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe (komputerowe, biologiczne, historyczne, fizyczny, chemiczny, geograficzny), bogatą bibliotekę wyposażoną w Centrum Multimedialne współfinansowane ze środków EFS-u.
W szkole funkcjonuje klasa z rozszerzoną biologią i geografią oraz dodatkowymi godzinami wychowania fizycznego. Do klasy tej uczęszczają głównie osoby uprawiające sport i wiążące z nim swoje plany na przyszłość. W trakcie trzech lat nauki, młodzież realizuje autorski program:
Każdy rocznik klasy ?sportowej? w czasie trwania roku szkolnego bierze udział w obozach sportowych. Klasa I; obóz rekreacyjno-sportowy nad morzem, klasa II spływ kajakowy, klasa III (dla osób chętnych) obóz narciarski w górach. Dodatkowo organizujemy wyjazdy do Agua Parku Sopot, a także na interesujące zawody sportowe na szczeblu ogólnopolskim.
Szkoła nasza zapewnia odpowiednie warunki do realizacji programu w/w klasy:
? dużą salę gimnastyczną do wszystkich ujętych programem gier zespołowych,
? siłownię,
? możliwość korzystania z obiektów MOS ( sala judo, hala sportowa)
? wykwalifikowaną kadrę nauczycielską,
? doskonałą współpracę z ESZS i MOS.
? boisko ze ?sztuczną trawą?
Uczniowie naszej szkoły biorą udział we wszystkich zawodach sportowych organizowanych przez ESZS w ramach Licealiady. Od kilku lat zajmujemy pierwsze miejsce w punktacji generalnej Licealiady na szczeblu miejskim oraz wojewódzkim. Prowadzimy zajęcia pozalekcyjne z: piłki koszykowej, siatkowej, nożnej, unihokeja. Podczas tych zajęć organizujemy: spotkania z zespołami innych szkól naszego miasta, klubami sportowymi, mistrzostwa szkoły w piłce nożnej i siatkówce.
Nasi uczniowie i absolwenci odnoszą sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zasilają zespoły ekstraklasy w grach zespołowych, a także reprezentacje kraju.
IV LO wyróżnia się w działalności ekologicznej. Kapituła Konkursu o międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga, w skład której weszli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, firm Toyota, Cadbury, Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, Fundacji Ekologicznej Zielona Akcja i innych, przyznała to wyróżnienie nszej szkole, potwierdzający zaangażowanie uczniów i nauczycieli w działania proekologiczne.
Oprócz tego uczniowie z sukcesami biorą udział w: Wojewódzkim konkursie "Narodziny III Niepodległości", Międzyszkolnym konkursie historycznym "Polskie drogi do niepodległości", Międzyszkolnym Festiwalu Sztuki Słowa "Żaba", Powiatowym Konkursie Piosenki Obcej
Konkursie Najlepszy, Przedwiośniu Talentów, Samorządowym Konkursie 8 Wspaniałych.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
132,08 zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
3 282,08 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
5
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
29 1090 0004 9149 0000 0000 0050
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja