Informacje o szkole
II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie
Zgłoszona
II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie
Typ szkoły:
Szkoła średnia 
Adres:
81-838 Sopot, Al. Niepodległości 751 
Patron:
Bolesław Chrobry 
Telefon:
0585511184 
Faks:
0585506038 
Adres email:
Adres WWW:
II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie mieści się w zabytkowym budynku przy Al. Niepodległości 751. Pierwsze lekcje w naszej szkole odbyły się 30 kwietnia 1945 roku

Szkoła doskonale łączy tradycję z nowoczesnością. W wiekowym budynku II LO znajdują się gabinety multimedialne: biologii, historii, języka angielskiego, języka polskiego, matematyki, geografii i WOS; dobrze wyposażony gabinet informatyki ze stałym dostępem do internetu oraz biblioteka posiadająca stanowiska komputerowe.

Szkoła liczy 13 oddziałów, w tym klasę biologiczno-chemiczną, politechniczną, humanistyczną oraz humanistyczną dwujęzyczną (WOS i historia wykładane są w języku angielskim).
Nasi uczniowie są laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych, zdobywając w nich indeksy na wyższe uczelnie; mogą się także pochwalić sukcesami w sporcie. Uczestniczą również w wymianach międzynarodowych z Włochami, Szwecją i Ukrainą. W szkole działa grupa poetycka Bohema.

Współpracujemy z trójmiejskimi uczelniami (Uniwersytetem Medycznym i Politechniką Gdańską), organizacjami kulturalnymi (Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Atelier w Sopocie, Dworkiem Sierakowskich) oraz społecznymi i samorządowymi (Sanepid, Schronisko dla zwierząt w Sopocie).

Obecnie dyrektorem II LO jest mgr Jacek Gan.

Jesteśmy szkołą z Misją: nasz absolwent jest świadomym, dobrze wykształconym obywatelem Unii Europejskiej.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
- zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
- zł
Przyznane stypendia (ogółem)
0
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
09 1090 0004 9149 0000 0000 0022
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja