Informacje o szkole
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem
Zgłoszona
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem
Typ szkoły:
Szkoła średnia 
Adres:
34-450 Krościenko nad Dunajcem, ul. Zdrojowa 11 
Patron:
Stefan Żeromski 
Telefon:
0182623025 
Faks:
0182623025 
Adres email:
Jesteśmy najstarszym liceum położonym w sercu Pienin. Już od ponad 60 lat nasze progi opuszczają absolwenci, którzy zasilają grono prawników, lekarzy, księży, artystów malarzy, radnych, parlamentarzystów, nauczycieli ?

Poza wieloletnim doświadczeniem w edukacji, zapewniamy rodzinną, przyjazną atmosferę. Wynika to z niewielkich rozmiarów szkoły, indywidualnego traktowania każdego ucznia oraz klimatu sprzyjającego szybkiej integracji.

OSIĄGNIĘCIA

Nasi uczniowie:

* dzięki wysokim wynikom z egzaminów maturalnych, zostają studentami renomowanych uczelni,
* wielokrotnie uzyskiwali tytuły laureatów olimpiad przedmiotowych na szczeblu okręgowym i centralnym, co otwierało im drogę na studia, bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych,
* są także laureatami corocznego Konkursu Wiedzy o Małopolsce i Regionach Zaprzyjaźnionych,
* zwyciężają w licznych konkursach artystycznych, recytatorskich, historycznych, teologicznych,
* osiagają sukcesy sportowe: w piłce nożnej, siatkowej, biegach przełajowych oraz grze w szachy. Zdobywają także medale w zawodach narciarskich, snowboardowych.
* Wieloletnią tradycją stało się uczestnictwo naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. W ten sposób 12 uczniów zdobyło indeksy na tę uczelnię, jeszcze przed maturą!
* Od października 2004 roku możemy nazywać się: Szkoła z klasą, czyli taka, która m.in. dobrze uczy każdego ucznia, sprawiedliwie ocenia, pomaga uwierzyć w siebie.
* w roku szkolnym 2008/09 i 2009/10 maturę zdali wszyscy uczniowie przystępujący do tego egzaminu. Jesteśmy pod tym względem najlepszą szkołą w powiecie nowotarskim i jedną z nielicznych w województwie małopolskim!
* od 2012 roku przystąpiliśmy do Programu Comenius - Wielostronne Projekty Szkół. Współpracujemy ze szkołami z Bułgarii, Niemiec oraz Włoch. W przyszłym roku szkolnym nasi uczniowie udadzą się z wizytą do wszystkich tych krajów, a my przyjmiemy gości u siebie we wrześniu 2012. Językiem programu jest język niemiecki a tematem "Globalizacja w naszym życiu codziennym".
* od 2015 roku realizujemy w szkole projekt "Prawo w praktyce" dla klas o profilu humanistycznym. Uczniowie biorą udział w prawdziwej rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu, wcielając się w role sędziów, prokuratora, obrońcy, świadków, biegłych oraz samego przestępcy.
* od 2016 roku dla klas o profilu ścisłym realizujemy projekt "Medycyna w praktyce". Uczniowie uczestniczą w szeregu warsztatach związanych z tematyką zachowania i ratowania zdrowia, zwiedzają kliniki oraz uczelnie wyższe.
* w latach 2016 -2018 nasi nauczyciele realizowali projekt finansowany z funduszy unijnych pt. "Nauczyciel na miarę europejską - szansą dla ucznia z małej miejscowości". W ramach projektu nauczyciele m.in. uczestniczyli w mobilnościach zagranicznych.
* od kilku lat realizujemy cykl spotkań z ciekawymi ludźmi w ramach projektu: "Matura to nie bzdura". Naszymi gości były m.in. Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser - Duda (2016) oraz aktorka , Ambasadorka Fundacji Świętego Mikołaja, Edyta Jungowska (2017)
* od kilku lat współpracujemy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, realizując wspólnie projekty, spotkania, warsztaty dla uczniów i nauczycieli.
* w roku 2019 przystąpiliśmy do projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, w ramach którego nasi uczniowie dwukrotnie wyjechali na tygodniowe pobyty do Hamburga, gdzie wspólnie z uczniami z tamtejszej szkoły realizowali ciekawy program rozwijający ich kompetencje kluczowe.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
24 029,27 zł
Stypendia w bież. sem.
10
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
158 729,27 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
124
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
14 1090 0004 9149 0000 0000 0029
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja