Informacje o szkole
Gimnazjum nr 2 Mistrzostwa Sportowego im. W. Korfantego w Żorach
Zgłoszona
Gimnazjum nr 2 Mistrzostwa Sportowego im. W. Korfantego w Żorach
Typ szkoły:
Szkoła podstawowa 
Adres:
44-240 Żory, ul. Ks.Piotra Klimka 7 
Patron:
Wojciech Korfanty 
Telefon:
0324342875 
Faks:
0324342875 
Adres email:
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, w tym wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, Gimnazjum nr 2 w Żorach ma w środowisku lokalnym opinię szkoły bezpiecznej, dobrze przygotowującej do egzaminu gimnazjalnego oraz dbającej o wszechstronny rozwój swoich wychowanków.
Od kilku lat możemy poszczycić się największą w Żorach liczbą Stypendystów Prezydenta Miasta. W obecnym roku szkolnym dwóch uczniów G-2 otrzyma prestiżowe stypendium Europejskiego Funduszu Społecznego ?Nauka drogą do sukcesu na Śląsku?. To jedyni uczniowie w Żorach. To dowód na to, że dbamy o naszych najzdolniejszych gimnazjalistów.
Gimnazjum nr 2 posiada swój niepowtarzalny klimat szkoły znajdującej się w centrum miasta w sąsiedztwie kościoła, blisko wszystkich najważniejszych w Żorach instytucji kultury i największych obiektów sportowych.

Nasze atuty

SZKOŁA O KAMERALNYM KLIMACIE w samym centrum miasta w bezpiecznej lokalizacji (obok dworca PKS i MZK w bezpośredniej bliskości Hali Sportowej, Basenu, Miejskiego Ośrodka Kultury, Kina Na Starów-ce, Muzeum Miejskiego, rynku i lodowiska).

SZKOŁA Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI: siatkówka dziewcząt i koszykówka chłopców (pierwsza w Żorach na wszystkich poziomach I-III).

WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁAMI PARTNERSKIMI w Kamp-Lintfort w Niemczech i Ostrawie-Porubie w Czechach (coroczne wizyty uczniów).

JEDYNA SZKOŁA W ŻORACH, która otrzymała Nagrodę Miejską Phoenix Sariensis za szczególne zasługi w edukacji oraz promocję miasta w Polsce i za granicą.

BOGATA OFERTA zajęć pozalekcyjnych dostosowanych do potrzeb uczniów, w tym projekty międzynarodowe.

EFEKTYWNA REALIZACJA międzynarodowych projektów z grantów europejskich, w tym informatycznych - sukcesy na skalę europejską i światową (Join Multimedia 2002-2006 - trzykrotnie I miejsce w Europie, Cyberfair 2006 - I miejsce na świecie). Udział szkoły w projekcie e-Akademia Przyszłości.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
9,93 zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
4 689,93 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
9
Jednorazowa pomoc (ogółem)
1
Numer konta szkoły:
60 1090 0004 9149 0000 0000 0171
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja