Informacje o szkole
Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach
Zgłoszona
Typ szkoły:
Szkoła podstawowa 
Adres:
47-430 Rudy, ul. Rogera 2 
Patron:
 
Telefon:
0324103024 
Faks:
0324103024 
Adres email:
Nasze gimnazjum jest częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących, założonego formalnie w 2003 roku. W skład Zepołu wchodzi także szkoła podstawowa. Na każdym poziomie nauczania mamy po dwa oddziały, tak więc nasze gimnazjum składa się z sześciu oddziałów, w których uczy się co roku o. 140 uczniów. Większość stanowią absolwenci naszej szkoły podstawowej, ale mamy co roku kilku uczniów przychodzących do nas z innych szkół.
Wszyscy uczniowie od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczą się dwóch języków obcych: języka angielskiego i niemieckiego. Jest to potrzebne przy realizacji wielu projektów międzynarodowych. Uczniowie gimnazjum co roku mogą brać udział w wymianie polsko-czesko-niemieckiej, opartej o środki programu Jugendwerk.
Mamy na swoim koncie realizację dużego projektu w programie Młodzież, a także wieloletni udział w programie Socrates/Comenius. W bieżącym roku szkolnym (2011/2012) rozpoczęła się nowa edycja tego programu, w wyniku której uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nawiązali wspópracę ze szkołami partnerskimi w Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Rumunii i w Czechach.
Trzeci rok uczestniczymy w projekcie "Aktywny w szkole, aktywny w życiu", który realizujemy we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. W ramach tego projektu zakwalifikowani do niego uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych (matematyka, biologia, fizyka, informatyka), uczą się przedsiębiorczości, uczestniczą w warsztatach naukowych, festiwalach nauki, obozie naukowym. Projekt adresowany jest nie tylko do wybitnie uzdolnionych uczniów, ale także do tych, którzy wymagają wsparcia i pomocy.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
3 350,70 zł
Stypendia w bież. sem.
3
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
47 620,70 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
57
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
90 1090 0004 9149 0000 0000 0019
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja