Informacje o szkole
Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Suminie
Zgłoszona
Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Suminie
Typ szkoły:
Gimnazjum 
Adres:
Sumin, 83-200 Starogard Gdański 38 
Patron:
 
Telefon:
0585621078 
Faks:
0585621078 
Adres email:
Adres WWW:
Zespół Szkół Publicznych w Suminie położony jest w miejscowości Sumin, na skraju jeziora Sumińskiego, w odległości ok.12 km od Starogardu Gd. Wieś jest bardzo starą osadą pomorską, która ma swój osobliwy klimat. Tu, na co dzień obcuje się z przyrodą i chodzi drogami wytyczonymi przez historię. Cechą charakterystyczną społeczności Sumina jest przywiązanie do ziemi, uznanie wartości religijnych i etycznych. Od 1921 r. na terenie zespołu parkowo - dworskiego z przełomu XIX i XX w. znajduje się szkoła. Uczęszcza do niej ok. 180 uczniów.
W skład Zespołu wchodzi: oddział przedszkolny, szkoła podstawowa i gimnazjum. Najwyższą wartością w szkole jest dobro dziecka i jego przyszłość. Uczniowie szkoły odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych, recytatorskich, plastycznych, przeglądach muzycznych, zawodach sportowych. Na egzaminie gimnazjalnym z matematyki uczniowie osiągają wysokie wyniki. W szkole działa zespół muzyczny "Erato", zespół "Kociewiaczek". Uczniowie gimnazjum otrzymują stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu "Pomorskie - dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego". Szkoła aktywnie współpracuje z lokalnym środowiskiem i organizacjami w nim działającymi. Jesteśmy szkołą środowiskową.
Ikea www.narodzinemoznaliczyc.pl
Bieżący semetr:
Dostępne środki
- zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
10 000,00 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
0
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja