Informacje o szkole
Gimnazjum w Nowym Dworze
Zgłoszona
Typ szkoły:
Gimnazjum 
Adres:
Nowy Dwór, 82-500 Kwidzyn, ul. - 13 
Patron:
 
Telefon:
0552793809 
Faks:
0552793809 
Adres email:
Adres WWW:
 
Gimnazjum w Nowym Dworze jest placówką publiczną prowadzoną przez samorząd Gminy Kwidzyn. W sześciu oddziałach uczy się aktualnie 132 uczniów.
Zgodnie z misją szkoły Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia", wszelkie działania dydaktyczno - wychowawcze ukierunkowane są na przygotowanie uczniów do kontynuacji nauki w szkole ponadgimnazjalnej, wspomaganie indywidualnego rozwoju oraz przygotowanie uczniów do sprawnego funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie informacyjnym.
Gimnazjum na stałe współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami, np. z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie (Szkoła Ucząca się, Ocenianie Kształtujące, Aktywna Edukacja, Cyfrowa Szkoła, Nauczycielska Akademia Internetowa); Fundacją Filantropijną PROJEKT ( Święto Pieczonego Ziemniaka, Lokalnie Kocham Cię Polsko, (Nie)Tajemniczy ogród); Powiślańską Regionalną Agencją Zarządzania Energią; Stowarzyszeniem ECO-Inicjatywa.
Uczestnicząc w wielu różnych programach i projektach, szkoła pozyskała sprzęt multimedialny, sportowy oraz środki na sfinansowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Najważniejsze z nich to: projekt "Pomorskie - dobry kurs na edukację", "Rozwój przez kompetencje", "Zdolni z Pomorza", oraz autorski projekt szkoły "Dla chcącego - nic trudnego..." w ramach konkursu POKL ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku.
Uczniowie biorą tez udział w: "Szkoła Demokracji", "Aktywny Samorząd", "Młodzi Głosują", "Samorządy Debatują", "Planowanie, inwestowanie funduszy europejskich", "Odkrywamy talenty na Pomorzu" i w wielu innych projektach.
Chlubą szkoły jest drużyna unihokeja, która od wielu lat zajmuje czołowe miejsca z Polsce i w województwie. W latach 2013, 2014 i 2015 drużyna zdobyła brązowe medale na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Unihokeja Szkół Gimnazjalnych.
Szkoła posiada certyfikat "Szkoły Uczącej się " oraz "Bezpiecznej Szkoły".
Ikea www.narodzinemoznaliczyc.pl
Bieżący semetr:
Dostępne środki
- zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
8 000,00 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
0
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja