Informacje o szkole
Gimnazjum Publiczne w Mniszkowie
Zgłoszona
Gimnazjum Publiczne w Mniszkowie
Typ szkoły:
Gimnazjum 
Adres:
26-341 Mniszków, ul. Piotrkowska 72 
Patron:
 
Telefon:
0447561584 
Faks:
0447561584 
Adres email:
Gimnazjum Publiczne w Mniszkowie powołano uchwałą nr VI/41/99 Rady Gminy Mniszków z dnia 15 marca 1999 roku. Pierwsi uczniowie przekroczyli próg gimnazjum 1 września 1999. Obecnie w 6 oddziałach uczy się 167 gimnazjalistów.

Gimnazjum Publiczne w Mniszkowie jest szkołą o wysokim poziomie nauczania i wychowania. Przygotowuje młodzież do podejmowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych. Wychowuje uczniów w duchu patriotyzmu, demokracji i samorządności, przybliżając idee Wspólnej Europy. Nasi wychowankowie są przygotowywani do podejmowania działań w życiu dorosłym, rozpoznawania istotnych wartości moralnych i pełnienia odpowiedzialnych ról społecznych we współczesnym świecie.

Realizujemy wszystkie założenia reformy oświaty. Mamy wykwalifikowaną kadrę: 11 nauczycieli posiada przygotowanie do nauczania 2 przedmiotów lub więcej. W szkole pracuje 18 nauczycieli: 9 dyplomowanych, 5 mianowanych, 4 kontraktowych. Uczymy języka angielskiego i niemieckiego. Lekcje w naszym gimnazjum odbywają się na jedną zmianę. Posiadamy dwie internetowe pracownie komputerowe, salę gimnastyczną i stołówkę.

Nasza szkoła jest społecznością uczniów, nauczycieli i rodziców. Nauczyciele ? wspierając rodziców w swojej pracy wychowawczej ? zmierzają do tego, aby uczniowie kształtowali w sobie postawę dialogu i budowali przyjazne relacje międzyludzkie
Szkoła opiera swoją pracę na wybranych wartościach uniwersalnych, którymi są:

Prawda, Dobro, Piękno, Odpowiedzialność.

Celem Gimnazjum Publicznego w Mniszkowie jest wyposażenie młodzieży w takie wiadomości i umiejętności, aby z łatwością radziła sobie w życiu dorosłym i miała dobry start do dalszego kształcenia.

Jako wychowawcy nie możemy nigdy zapomnieć, że naszym przywilejem jest pomoc w wychowaniu dobrych osób, a nie zaledwie dobrych uczniów.

Szkoła może poszczycić się wieloma sukcesami dydaktycznymi. Nasi uczniowie w ciągu ostatnich 10 lat zostali finalistami wielu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Mamy 6 finalistów przedmiotowego konkursu języka polskiego, 1 finalistkę przedmiotowego konkursu z historii oraz 2 przedmiotowego konkursu z matematyki. Mamy wielu laureatów konkursów organizowanych przez powiat a także nasi uczniowie zajmowali renomowane miejsca w konkursach ogólnopolskich np. I ty zostaniesz Pitagorasem, Matematyka plus, konkursy językowe, ortograficzne.
6 absolwentów naszego gimnazjum kontynuuje naukę w VII LO w Warszawie w klasie sponsorowanej przez BGŻ.

Nie sposób wymienić wszystkie sukcesy sportowe, jakie osiągnęli nasi uczniowie. Zwyciężali oni na różnych szczeblach; powiat, rejon, województwo. Były to czołowe miejsca zarówno w dyscyplinach zespołowych jak i indywidualnych. Szkoła kilkakrotnie zdobyła puchar starosty opoczyńskiego za zajęcie pierwszego miejsca w rywalizacji sportowej gimnazjów.
Ikea www.narodzinemoznaliczyc.pl
Bieżący semetr:
Dostępne środki
- zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
4 000,00 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
0
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja