Informacje o szkole
Szkoła Podstawowa w Perłach
Zgłoszona
Szkoła Podstawowa w Perłach
Typ szkoły:
Szkoła podstawowa 
Adres:
Perły, 11-600 Węgorzewo, ul. Perły 33 
Patron:
Telefon:
0874378093 
Faks:
0874378093 
Adres email:
Jesteśmy szkołą z klimatem! Niewielką, ale wielką duchem!
Perły to wieś na Mazurach położona 12 kilometrów za Węgorzewem w stronę granicy polsko - rosyjskiej. W roku szkolnym 2016/17 uczęszcza do nas 130 dzieci. Posiadamy 2 oddziały przedszkolne ( dla dzieci 3-4-letnich i dla dzieci 5-6-letnich) oraz klasy I-VI.
W związku z reformą oświaty, niżem demograficznym, wyjazdami młodych ludzi w celu poszukiwania pracy kilka lat temu nad szkołą zawisła wizja likwidacji. Dlatego też od wielu lat staramy się promować naszą szkołę w środowisku lokalnym.
Podjęliśmy szereg działań z tym związanych: umieszczaliśmy ogłoszenia o nas w tygodniku lokalnym ?Węgorzewski Tydzień?, opracowaliśmy ulotki, które pojawiły się we wszystkich najczęściej odwiedzanych miejscach w Wegorzewie i okolicy. Każdego roku organizujemy działania promujące naszą szkołę, m.in.: półkolonie w okresie wakacji, półzimowiska w okresie ferii zimowych, ?Internetowe Piątki?, Dni Rodziny, Dni Sportu, imprezy typu: choinki szkolne, andrzejki, konkursy, noce w szkole.
Dzięki temu udało się nam pozyskać nowych uczniów z miasta Węgorzewo i jego okolic. W sumie dojeżdża do nas 71 dzieci spoza obwodu. Uważamy, że jest to wielki sukces szkoły. Cieszymy się, gdyż uczniowie do nas uczęszczający i ich rodzice wyrażają dobrą opinię o szkole i przekazują ją znajomym.

Szkoła nasza ma już ponad 40 lat. Została wybudowana bez sali gimnastycznej i funkcjonowała tak do momentu utworzenia gimnazjów. Wtedy to zmalała liczba uczniów i oddziałów, więc jedno z pomieszczeń zaadaptowaliśmy na salę do ćwiczeń. Obecnie wzrasta liczba uczniów i oddziałów (ku naszej uciesze!), gdyż są dwa oddziały przedszkolne, w związku z tym ponownie potrzebujemy miejsca na salę gimnastyczną. Chcielibyśmy wspomóc gminę Węgorzewo w działaniach, które czyni na rzecz oświaty. Bardzo dobrze układa się współpraca z lokalnymi władzami i ZEASiP w Węgorzewie. Dzięki tej współpracy nasza szkoła jest bardzo dobrze wyposażona, mamy plac zabaw, trampolinę, sprzęt sportowy, dwie tablice multimedialne, zestawy audiowizualne w każdej klasie (laptop, rzutnik i ekran), pracownię komputerową i pracownię językową. Największym naszym marzeniem jest w chwili obecnej sala gimnastyczna.
W czerwcu 2013r szkoła została laureatem konkursu "Kolorowe boiska, czyli szkolna pierwsza liga" w nagrodę otrzymując wielofunkcyjne boisko.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
8 711,64 zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
19 611,64 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
16
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
16 1090 0004 9149 0000 0000 0187
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja